Везенков със силен мач при успех на Олимпиакос в Евролигата

Отборът му победи Алба Берлин след 75:71

Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос при победата със 75:71 над Алба Берлин в Евролигата. Родният баскетболист завърши срещата с 11 точки, 3 борби и 2 откраднати топки за 24 минути на паркета.

Олимпиакос изоставаше с 15 точки на полувремето, но играчите на Йоргос Барцокас изиграха много силна втора част и в крайна сметка се поздравиха с победата. Успехът бе под №5 за гърците, които са с баланс 5:3 и се намират на трето място в генералното класиране на най-силната баскетболна надпревара в Европа.

За Олимпиакос Шакийл МакКисик бе най-резултатен с 14 точки, а Жан-Шарл Ливио завърши с 13 и 5 борби. За Алба Нилс Гифи бе най-добър с 13 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Маодо Ло и Йоханес Тиман добавиха по 10 точки.

На 18 ноември АЛБА приема АСВЕЛ, а Олимпиакос гостува на лидера Барселона.