ЗА "ДОБРЕ ДОШЪЛ": ЦСКА вкара 5 гола на аматьори в дебюта на Бруно (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ботев (Ихтиман) удържа 0:0 над 30 минути на "Армията", но класата си каза думата

ЦСКА победи Ботев (Ихтиман) с 5:0 в мач от първия кръг на турнира за Купата на България. Двубоят се игра на ст. "Българска армия", въпреки че домакин беше третодивизионният тим.

Официален дебют начело на "червените" записа Бруно Акрапович, който подписа през седмицата. Следващото му изпитание обаче ще е много по-сериозно - на 21 ноември срещу Левски в мач от първенството.

Мачът очаквано започна с натиск на ЦСКА. В 4-ата минута Тиаго Родригес центрира в наказателното поле. Там Жеферсон отклони към Томи Юрич, но той не успя да се разпише от чиста позиция. В 12-ата Юрич получи на границата на наказателното поле, проби и опита диагонален удар, но уцели гредата.

Пет минути след това Пеняранда  изведе Али Соу, който преодоля вратаря Николай Радев, но си поведе твърде дълго топката и тя излезе в аут.

Ботев Ихтиман удържа до 34-ата минута, когото падна първия гол. Митков проби по левия фланг и центрира. Али Соу успя да овладее с гръб към вратата, обърна се и стреля - 0:1. Малко след това Матей можеше да удвои, но стреля неточно с глава.

Десет минути след началото на втората част ЦСКА вече имаше комфортна преднина от две попадения.  Юрич получи отляво на атаката и центрира остро в наказателното поле. Там Джером бе оставен непокрит и вкара.

След час игра Синклер можеше да се разпише за втори път, но изстрелът му с глава прескочи вратата. В 64-ата минута беше отсъден фаул за "червените". С изпълнението му се нагърби влезлият като резерва Белтраме и той прати топката в ъгъла на вратаря за 3:0.

Четири след това ихтиманци осъществиха първата си по-опасна атака. Каптиев проби отдясно и върна добре към Гаврилов, но халфът не отправи изпрати топката в аут. В 70-ата минута резултатът стана още по-изразителен. Синклер финтира футболист в зелено и фалцовият му изстрел с левия крак попадна за четвърти път в мрежата на Радев.

В 77-ата ЦСКА вкара пето попадение. Тиаго Родригес изведе Стефано Белтраме по левия фланг. Той пусна успореден пас, а Ахмед Ахмедов го засече. До края пропуск от чиста позиция направи Мартин Смоленски.

БОТЕВ (ИХТИМАН) - ЦСКА 0:5

0:1 Али Соу (34)

0:2 Джером Синклер (56)

0:3 Стефано Белтраме (64)

0:4 Джером Синклер (70)

0:5 Ахмед Ахмедов (76)

Стартови състави:

Ботев (Ихтиман): Радев, Катранков, Везалов, Ангелов, Илиев, Велев, Гаврилов, Бахъров, Христов, Каптиев, Курдов

ЦСКА: Евтимов, Матей, Жеферсон, Митков, Юрич, Санкаре, Пеняранда, Родригес, Соу, Гълъбов, Синклер