Берое нанесе втора поредна загуба на Балкан

Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите с 21 точки

Берое нанесе втора поредна загуба на Балкан в Националната баскетболна лига. В отложеното дерби от третия кръг старозагорският тим надви шампионите с 79:72. Срещата премина през няколко обрата, като победителят бе определен едва в последната част.

Заради контузии и здравословни проблеми извън състава на ботевградчани останаха Станимир Маринов, който ще претърпи операция, Димитър Димитров, Марин Маринов и Денислав Вутев.

Гостите от Стара Загора пък бяха водени от Бойко Миленков, тъй като Любомир Минчев бе наказан за един мач. В игра за тима обаче се завърна Павел Маринов, който записа първи минути за сезона.

След тази среща предстои пауза в НБЛ заради националните отбори, като първенството се подновява на 5 декември.

Брейди Роуз бе най-резултатен за победителите с 21 точки, Рейкуон Мичъл вкара 15, с 14 е Седариан Рейнс, 11 има Николай Стоянов, а с 10 се отчете Кейлъб Бишъп.

За Балкан над всички с 22 точки и 9 борби бе Тауан Ейджи. Дарко Балабан отбеляза 18 точки, а 15 има Давонтей Джордан.