Обрат срещу Пирин (Разлог) качи Марек на върха

В следващия кръг дупничани излизат срещу Нефтохимвик 2010

Марек Юнион-Ивкони спечели с 3:1 (16:25, 25:22, 25:21, 25:18) срещу Пирин (Разлог) в отложения си мач мач от втори кръг, игран в зала "Панайот Пондалов" в столицата.

Дупничани са лидери във временното класиране със 7 точки (2 победи, 1 загуба), Пирин е седми с 3 поражения и 0 т.

Тимът от Разлог започна силно, след което продължи убедително и в следващите минути. Съперникът се доближи на няколко пъти, но не успя да преодолее своеобразните домакини на двубоя.

Във втората част двата отбора играха равностойно отначало, след което дупнишкият тим пое инициативата и изравни резултата.

Третият гейм започна идентично на предходния, но волейболистите на Виктор Карагьозов се откъснаха рано и не позволиха на Пирин да обърне. Играта продължи възходящо за Марек и в четвъртата част и гостите записаха 14-а си победа в дербито на Югозапада.

В следващия си мач Марек приема Нефтохимик 2010 (Бургас), на 27 ноември (петък). Пирин пък се изправя срещу Левски София на 20 ноември (петък).