ЦСКА нанесе първа загуба на Берое в женското първенство

"Червените“ заемат трето място във временното класиране

Волейболистките на ЦСКА победиха като домакини Берое (Стара Загора) с 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:17) в мач от трети кръг на женското първенство.

Така „червените“ записаха втори успех в шампионата, като с една загуба и 6 точки заемат трето място във временното класиране. Съставът на Берое допусна първа загуба, като с една победа и 3 точки заема четвърта позиция в таблицата.

Двубоят започва равностойно, като двата тима вървяха рамо до рамо в резултата. В решителните минути на първата част обаче, при равенството 23:23, две поредни атаки в аут на армейките подариха гейма на съперничките и съставът на Берое поведе с 1:0.

Неуспехът в първата част не се отрази негативно, а напротив амбицира волейболистките на ЦСКА. В следващите три части те показаха на какво са способни и преклониха съперника.

Втората част започна успешно за старозагорския тим, който поведе с 12:7. Последва добра серия на ЦСКА и домакините изравниха резултата в средата на гейма, а след това наложиха волята си с разлика.

В третата и четвъртата „червените“ показаха по-стабилно представяне, диктуваха играта и заслужето затвориха мача.