ШОК НА "Вила Парк": Брайтън видя сметката на Астън Вила, Уелбек с дебютен гол

"Чайките" стигнаха до много ценна победа при визитата си

Брайтън шокира неприятно Астън Вила в мач от 9-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Вила Парк" и стигна до успех с 2:1 при визитата си. След този двубой "виланите" са 6-и с актив от 15 точки, а техният противник е на незавидното 16-о място в класирането с актив от 9 точки.

В 12-ата минута бившият нападател на Манчестър Юнайтед и Арсенал Уелбек вкара първия си гол за "чайките" и изведе гостите напред в резултата, след като получи страхотно извеждащо подаване сам срещу вратаря от Лалана и технично го прехвърли, за да открие.

В 47-ата минута след засечено центриране с крак в наказателното поле Конса изравни за Вила, но в 56-ата минута Марч върна аванса на гостуващия тим и отново го изведе напред в резултата.

Той бе точен с хубав удар около границата на наказателното поле. В продължението след края на редовното време Вила получи дузпа заради симулация на Трезеге, но след консултация с VAR решението бе отменено.

Така дузпа нямаше и в крайна сметка Брайтън стигна до своето.