ДРАМА В ИСПАНИЯ: Храбър Виляреал спря "Белия балет" с дузпа (ВИДЕО)

Реал Мадрид изостава на три точки от лидера Реал Сосиедад

Реал (Мардрид) допусна поредна издънка в ЛА Лига. В миналия кръг столичани паднаха 1:4 от Валенсия, а сега стигнаха само до 1:1 срещу Виляреал. Тимът на Зинедин Зидан е четвърти със 17 точки. Три повече има ледара Реал Сосиедад.

След по-мако от две минути игра Реал вече водеше в резултата. Мариано отбеляза с глава - 0:1. След консултация с ВАР съдията зачетеа попадението.

В 20-ата минута Жерард Морено центрира и Дани Парехо стреля с глава над гредата. Столичани играеха на по-висока скорост и търсеха пробиви по фланговете. Тимът на Унай Емери трудно създаваше голови възможности.

В 57-ата Виляреал направи голям пропуск. Тони Кроос сгреши при изнасянето на топката и  секунди по-късно Морено беше изведен в наказателното поле. Испанският национал стреля по диагонала, но топката мина покрай гредата.

Зидан пусна в игра Винисиус Жуниор и Иско в 65-ата минта. Терена напуснаха Еден Азар и Йодегор.

Пет след това домакините направиха нов голям пропуск. Саму Чъквуезе намери Парехо, който стреля моментално, но много неточно. В 75-ата Чъквуезе беше фаулиран от Тибо Куртоа в пеналта на Реал. Съдията отсъди  дузпа. Белгийският страж усети ъгъла при изпълнението на Жерард Морено, но топката влезе в мрежата за 1:1.