Ще успее ли Бруно Акрапович в ЦСКА?

22 ноември 2020 00:02 Пламен Димитров

Юнайтед счупи каръка, взе първа домакинска победа (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед постигна първата си домакинска победа през този сезон. "Червените дяволи" спечели с 1:0 срещу Уест Бромич мача си от 9-ия кръг на английската Висша лига. Единственото попадение отбеляза Бруно Фернандеш от дузпа в 56-ата минута.

Мачът ще се запомни и със съдийството на печално известния вече рефер Дейвид Кут, който в началото на втората част осъди дузпа в полза на гостите, но след преглед на ситуацията с ВАР, незнайно защо я отмени.

През първото полувреме на „Олд Трафорд” двата тима не предложиха особено зрелище и логично се оттеглиха на почивка при резултат 0:0.

Втората част обаче започна вихрено. Още при първата си атака, „дроздовете” стигнаха до добра ситуация за гол, при която Бруно Фернандеш действа нескопосано и изрита Конър Галъхър, а реферът посочи бялата точка. След преглед на ситуацията с ВАР, асистентите на Дейвид Кут не успяха да преценят дали има дузпа или не и самият той трябваше да разгледа положението. След като видя ситуацията, Кут промени решението си и отмени наказателния удар, като най-вероятно мотивите му са, че Фернандеш е докоснал топката, въпреки че откровено изрита своя противник.

В 53-ата минута Юнайтед от своя страна също стигна до дузпа,след като при едно центриране отляво, Семи Аджаи игра с ръка, въпреки че при центрирането не гледаше към топката. С изпълнението на удара от бялата точка се нагърби Бруно Фернандеш, чийто удар бе спасен от Сам Джонстън, който плонжира вляво и отби кожното кълбо. Асистентите на Кут обаче сигнализираха, че вратарят на гостите е напуснал голлинията още преди Фернандеш да стреля, което означаваше само едно – ново изпълнение на дузпата. При втория опит халфът на Юнайтед не сгреши и реализира за 1:0.

В 65-ата минута УБА бе много близо до изравняването, но ударът на Калъм Робинсън спря в гредата.

Така Юнайтед най-накрая записа първа победа у дома и втора поредна в шампионата. „Червените дяволи” вече се изкачиха в горната половина на таблицата и заемат деветото място. УБА пък е в зоната на изпадащите.