НА "ТИЧА": Черно море пребори Ботев (Вр) и остава в играта за Топ 6 (СНИМКИ)

Фантастичен гол на Курьор донесе победата с 2:1

Черно море победи Ботев Враца с 2:1 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна.

Файсел Касми откри резултата в 32-ата минута, а Аласан Н Диайе изравни в продължението на първата част. Матиас Курьор в 79-ата оформи крайния резултат. Треньорът Илиан Илиев не можеше да разчита за тази срещата на двамата си вратари Иван Дюлгеров и Георги Георгиев, които се лекуват от COVID-19, бранителите Влатко Дробаров, Стефан Станчев и Мирослав Енчев.

Черно море стартира двубоя с домакински натиск и в 16-ата минута създаде първото си 100-процентово положение пред вратата на гостите. Файсел Касми отправи изстрел отдалеч, вратарят Митов успя да избие, но топката попадна в Леандро Андраде, който обаче не бе подготвен. Въпреки това отклони към Матиас Курьор, който стреля, но встрани от вратата.

В 19-ата минута Юлиан Ненов бе изведен отдясно и стреля под ъгъл, но топката срещна близката греда и излезе в аут. В 32-рата минута Файсел Касми получи топката отдясно, финтира бранител и дъгата на наказателното поле стреля в близкия ъгъл за 1:0.

В 41-вата Леандро Андраде стреля от добра позиция, но топката се отби в тялото на бранител и излезе в корнер, след който не последва опасност за вратаря на тима от Враца.

В продължението на първата част малко с помощта на късмета врачани стигнаха до изравняване на резултата. След центриране от корнер в малкия пеналт Иван Дичевски боксира топката, но тя се удари в лицето на Аласан Н Диайе и влетя в мрежата за 1:1.

В 49-ата минута Отлична атака на Черно море завърши с добро центриране по земя на Илиан Илиев, топката премина през наказателното поле близо до голлинията. Курьор с шпагат се опита да я засече, но не успя да я достигне и да я вкара в мрежата на гостите.

В 79-ата минута Матиас Курьор отново напомни за себе си с дежурния си гол с екипа на “моряците”. Той получи топката в наказателното поле от Касми и с бомбен удар леко вдясно от вратата реализира за 2:1.

Черно море – Ботев (Враца) 2:1
1:0 Касми 32
1:1 Ндиайе 45+1
2:1 Курьор 79

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 26. Иван Дичевски, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев-младши, 71. Васил Панайотов, 29. Файсел Касми, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 15. Леандро Андраде;

Резерви: 1. Стефан Петков, 32. Мартин Дичев, 17. Велислав Василев, 11. Мехди Букаси, 88. Павел Георгиев, 7. Родриго , 14. Георги Божилов;

Треньор: Илиан Илиев;

БОТЕВ (ВРАЦА): 1. Христо Митов (к), 21. Мaртин Костадинов, 81. Атанас Зехиров, 24. Аласане Н`Диайе, 18. Илия Миланов, 14. Димитър Буров, 6. Даниел Гаджев, 8. Педро Лагоа, 7. Чавдар Ивайлов, 11. Юлиан Ненов, 88. Том;

Резерви: 34. Дар Королев, 19. Ивайло Михайлов, 5. Васил Добрев, 16. Александър Станисавлевич, 15. Мирослав Маринов, 10. Петър Атанасов, 9. Даниел Генов;

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор