В НЕАПОЛ: Пак златният Ибрахимович поведе Милан към счупване на каръка "Сан Паоло" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шведът отбеляза два гола, но напусна контузен терена

Милан успя да запази лидерската си позиция в Серия А след като спечели с 3:1 дербито на 8-ия кръг в Калчото срещу Наполи.

"Росонерите" гостуваха на "Сан Паоло", където не бяха печелили цели десет години, а отново главният герой беше Златан Ибрахимович, който заби два гола за успеха и продължава да е едноличен лидер сред голмайсторите.

Милан започна агресивно срещата и само за 5 минути изпусна няколко възможности за откриване на резултата. Алекс Мерет отрази два последователни удара на Анте Ребич и Хакан Чалханоолу, а малко след това последва изненадващ пропуск на Симон Кяер от близка дистанция, след който топката прелетя високо над напречната греда.

След 20 минути игра Тео Ернандес достави страхотен пас на Златан Ибрахимович, който незабавно засече с глава и изпрати топката право в долния десен ъгъл на Мерет.

В 27-ата минута Наполи организира първата си по-съществена атака, но Донарума демонстрира страхотен рефлекс и опази вратата си от удара на Дрис Мертенс. Секунди по-късно "росонерите" извадиха страхотен късмет, след като ударът на Джовани Ди Лоренцо уцели напречната греда.

Неаполитанците започнаха втората част по-добре, но в 56-ата минута Ибрахимович покоси Мерет за втори път. 39-годишният швед овладя центрирането на Ребич и със страхотен удар удвои аванса на своя тим.  Малко по-късно Ибра отбеляза и трети гол, но попадението бе отменено заради засада.

В 63-ата минута домакините организираха страхотна атака, завършила с попадение на Дрис Мертенс, което вдъхна нови надежди на Наполи. Две минути по-късно Тиемуе Бакайоко получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко точно, когато изглеждаше, че неаполитанците се връщат в мача.

В 79-ата минута головата машина на Милан се контузи и бе заменен от Лоренцо Коломбо, оставяйки съмнения за по-тежка травма. Въпреки че бяха с човек по-малко, набезите на Наполи за изравнително попадение продължиха до последно, но влезлият от пейката Йенс Хауге сложи точка на спора с първото си попадение за "росонерите" в самия край на срещата.

Така Милан събра 20 точки в своя актив и оглави класирането в Серия А, а Наполи остана на шеста позиция с 14 пункта.

Наполи - Милан 1:3
0:1 Ибрахимович 20
0:2 Ибрахимович 55
1:2 Мертенс 61
1:3 Хауге 90+5

Стартови състви:

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Марио Руи, Фабиан Руис, Бакайоко, Лозано, Политано, Инсине, Мертенс

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Ернандес, Кеси, Бенасер, Чалханоглу, Салемакерс, Ребич, Ибрахимович

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини