Лийдс смаза от игра Арсенал, но не успя да победи (ВИДЕО)

"Артилеристите" оцеляха на "Елънд Роуд" след 25 удара към вратата им и три греди

Лийдс и Арсенал завършиха наравно 0:0 в мача от 9-ия кръг на Висшата лига. Домакините определено могат да съжалявам повече за изпуснатите две точки, след като отправиха 25 удара по посока на Лено и нацелиха три пъти гредата.

Тимът на Марсело Биелса имаше обичайното за своите мачове надмощие по отношение на контрола върху топката и отправи два точни изстрела, но това не бе материализирано в голов аванс. И двата точни удара бяха отправени от Патрик Бамфорд, но Лено се справи.

Гостите можеха малко щастливо да поведат в 22-рата минута, когато Пепе проби отляво и центрира, след което топката "кацна" върху напречната греда. В 41-вата минута Харисън, който изигра силно първо полувреме, за пореден път проби отляво, след което намери Клих, който имаше шанс да стреля от 15 метра, но топката премина над вратата.

Второто полувреме започна лошо за лондончани заради много глупава постъпка на Пепе, който се поддаде на провокация от страна на Алиоски и го удари с глава. След като изгледа повторение на ситуацията след намесата на ВАР, главният рефер показа заслужен червен картон на французина.

До края на мача домакините удариха в цели три случая страничните греди на вратата на Бернд Лено, докато Букайо Сака не успя да вкара при най-чистата ситуация за гостите към края на мача.

Така Арсенал остана 11-ти с 13 точки след 9 мача, докато Лийдс има два пункта по-малко и заема 14-та позиция.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини