Кой ще стане шампион на България?

22 ноември 2020 21:43 Пламен Димитров

Три поред за Унион в Германия (ВИДЕО)

Унион (Берлин) продължава с отличното си представяне този сезон и изненадващо заема пето място в класирането на Бундеслигата. Столичани надвиха Кьолн с 2:1 като гости в последния мач от осмия кръг.

Унион вече има три поредни победи и не губил повече от два месеца. В същото време Кьолн се озова  в зоната на изпадащите заедно с Шалке 04, като това са единствените отбори без нито една победа досега.

Съставът от Берлин поведе след точен изстрел на Тайуо Ауонии в 27-ата минута. За преотстъпения от Ливърпул нигерийския нападател това е дебютен гол за клуба. Домакините изравниха само девет минути по-късно, когато Елис Скири вкара с глава.

Мачът беше равностоен, но гостите се оказаха по-находчиви. В 73-ата Салих Йозджан фаулира Маркус Ингвартсен в наказателното поле и Крузе застана зад бялата точка. Тимо Хорн отрази удара му, но последва добавка, при която нападателят не сгреши - 2:1 за Унион.

“Козлите” нямаха и шанс, защото в добавеното време удариха греда.