Кой ще стане шампион на България?

23 ноември 2020 16:32 Христо Иванов

ЗА ДВЕ МИНУТИ: Пирин отказа Септември (Сф) и поведе в класирането на Втора лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пирин спечели с 2:0 гостуването си на Септември (София) от 14-ия кръг на Втора лига. Благоевградчани решиха мача с две попадения в разстояние на само две минути. Разписаха се Преслав Йорданов и Красимир Станоев. Успехът позволи на "орлетата" да поведат в класирането. Те имат 29 точки, с две повече от Кариана и три от Локомотив (Сф). Тимът от село Ереден обаче е с мач по-малко, а "железничарите" с два.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на домакините. В 13-ата минута Спас Георгиев центрира отдясно, а ударът на Преслав Йорданов с глава мина над вратата.

Септември отговори със силен шут на Мартин Ачков, който обаче беше неточен. Последва отлично центриране на Кристиян Пешов и малко не достигна на Цветомир Вачев да прати топката във вратата на Пирин.

В 33-ата минута Преслав Йорданов откри резултата след асистенция на Красимир Станоев. Две минути по-късно грешка на Иван Стоянов доведе до  втори гол в мрежата на Септември. Този път автор на попадението беше Станоев.

Втората част започна с опасно центриране в наказателното поле на "орлетата", но топката бе изчистена пред крака на Ангел Грънчов.

Грешка на Александър Дюлгеров в 71-ата минута можеше да върне домакините в мача. Топката бе отнета от Симеон Мечев, който напредна, но се забави твърде много и не успя да отправи удар към вратата на Петър Петров.

В 81-ата минута Спас Георгиев беше близо до трети гол във вратата на столичани, но ударът му бе спасен от Божидар Митрев. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ПИРИН 0:2
0:1 Преслав Йорданов (33)
0:2 Красимир Станоев (35)

Стартови състави:

Септември: 21. Митрев, 22. Георгеив, 8. Тодоров, 15. Грънчов, 10. Костадинов, 25. Стоянов, 16. Пешов, 14. Илиевски, 23. Ачков, 24. Гаврилов, 7. Вачев

Пирин: 99. Петров, 3. Бастунов, 38. Дюлгеров, 5. Бодуров, 22. Митев, 71. Карачанаков, 44. Хендерсън, 31. Станоев, 17. Георгиев, 11. Манолев, 18. Йорданов