В МАНЧЕСТЪР: Юнайтед отказа Истанбул ББ за едно полувреме, Бруно отново блести (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи“ взеха реванш от турския първенец в Шампионска лига и останаха лидери в групата след 4:1

Манчестър Юнайтед направи решителна крачка към класиране за осминафиналите на Шампионска лига, записвайки трета поредна победа във всички турнири.

„Червените дяволи“ взеха реванш от турския първенец Истанбул Башакшехир за загубата с 1:2 преди 20 дни и спечелиха с 4:1 на „Олд Трафорд“, за да запазят върха в група Н с 9 точки и да оставят съперника последен с 3.

Наставникът им Оле Гунар Солскяер остави за втори пореден път Пол Погба извън групата, но заложи на всички друго най-добро, с което разполага.

За първи път в предни позиции бе триото Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал и Единсон Кавани, а зад тях действаше Бруно Фернандеш, който блесна с два гола и вече има 21, плюс 15 асистенции, в 35 мача за Юнайтед.

Домакините имаха страхотна възможност да открият резултата след едва 100 секунди игра, след като Рашфорд проби в пеналта, но ударът му бе блокиран.

В седмата минута обаче „червените дяволи“ поведоха със страхотен гол на Фернандеш. Португалският национал вкара истински шедьовър, засичайки топката от движение малко пред наказателното поле след корнер за 1:0.

Пет минути по-късно 26-годишният плеймейкър изведе Рашфорд и той вкара попадение, което обаче бе отменено заради засада, а в 14-ата отново Фернандеш стреля силно от границата на пеналта, но покрай гредата.

Гостите също имаха две добри ситуации да изравнят. В 17-ата минута капитанът им Един Вишча отправи опасен изстрел, но вложи твърде много сила. Малко преди това и другият герой от първия мач – Демба Ба, пропусна, а почти веднага след това Бруно удвои.

В 19-ата минута той се възползва от грешка на гостите при едно центриране и отблизо направи 2:0.

Така Фернандеш  за първи път се разписа два пъти в един двубой на „Олд Трафорд“ след трансфера си от Лисабон и още преди почивката можеше да оформи хеттрик, но отстъпи изпълнението на отсъдената в 33-ата минута дузпа на Маркъс Рашфорд.

Последният си я спечели, след като бе съборен в пеналта, а после не сгреши от бялата точка и оформи класиката в 35-ата минута със своя 5-и гол в Шампионската лига през сезона, колкото вкара за всичките си 18 двубоя в турнира преди това.

Така почивката дойде при резултат 3:0 в полза на „червените дяволи“, а второто полувреме започна вихрено.

Още в началото му Фернандеш изведе Кавани на стрелкова позиция, ала уругвайският нападател се засуети и ударът му бе блокиран.

В 50-ата минута пък вратарят на домакините Де Хеа показа класа и отрази мощен изстрел от дистанция на Един Вишча.

След това Оле Гунар Солскяер направи тройна смяна и даде почивка на Рашфорд, Фернандеш и Арън Уан-Бисака, заменяйки ги с Мейсън Грийнууд, Даниел Джеймс и Брендън Уилямс.

Юнайтед се прибра в своята половина и преотстъпи инициативата на гостите, които се възползваха и в 75-ата минута намалиха резултата.

Дениз Тюрюч вкара от свободен удар, макар Де Хеа да изби топката, след като тя вече бе преминала голлинията.

Пет минути по-късно гостите удариха и греда след страховит изстрел на Вишча от дистанция, а после и Демба Ба пропусна отблизо.

Това накара Солскяер да направи дефанзивна смяна в 82-ата минута и Кавани отстъпи мястото си на Неманя Матич.

Във втората минута на добавеното време „червените дяволи“ осъществиха една образцова контраатака, при която резервата Грийнууд изведе сам срещу вратаря появилия се също от пейката Даниел Джеймс и той сложи точка на спора – 4:1.

До края повече попадения не паднаха, макар Грийнууд също да имаше шанс, а по този начин Манчестър Юнайтед стигна до успеха и остана водач във временното класиране на групата с 9 точки, на 3 пред ПСЖ и следващия си съперник в турнира РБ Лайпциг.

Манчестър Юнайтед – Истанбул ББ 4:1
1:0 Бруно Фернандеш (7)
2:0 Бруно Фернандеш (19)
3:0 Маркъс Рашфорд (35)
3:1 Дениз Тюрюч (75)
4:1 Даниел Джеймс (90+2)