В ГЪРЦИЯ: Манчестър Сити се класира за осминафиналите на Шампионска лига (ВИДЕО)

Фил Фодън вкара единствения гол за успеха над Олимпиакос след страхотен пас на Стърлинг

Манчестър Сити се класира предсрочно за директните елиминации в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Това стана факт, след като английският отбор спечели визитата си на Олимпиакос с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата реализира младокът Фил Фодън след страхотен пас с пета на Рахим Стърлинг.

Последният бе капитан на „гражданите“ в Гърция, за където не пътуваха Кайл Уокър и Кевин де Бройне. Двата получиха почивка от мениджъра Хосеп Гуардиола и бяха заменени съответно от Жоао Кансело и Фодън.

20-годишният английски национал пък се отблагодари за доверието на своя мениджър с решителен гол в 36-ата минута.

Тогава Стърлинг бе изведен в пеналта и върна хитро с пета към Фодън, който без забавяне прати топката в мрежата и откри резултата.

Впоследствие и двата отбора имаха шансове да отбележат, но не ги оползотвориха, като тези за гостите бяха далеч повече.

„Небесносините“ отправиха 21 удара към вратата на Олимпиакос, от които 10 точни, но в крайна сметка спечелиха само с 1:0.

Това обаче им бе достатъчно за четвърта поредна победа в група С на Шампионската лига и пълен актив от 12 точки, гарантиращ им място на осминафиналите.

Олимпиакос остана на предпоследна позиция с 3 точки от 4 мача.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)