В МАЧ С ОСЕМ ГОЛА: Червен картон помогна на Волфсбург срещу Вердер (ВИДЕО)

Тимът от Бремен е без успех в шест поредни мача

Волфсбург победи с 5:3 Вердер в голов спектакъл от деветия кръг на Бундеслига. „Вълците“ се изкачиха до петото място в класирането със 17 точки. Вердер Бремен е десети с 11. Тимът продължава негативната си серия без победа в първенството. Днешният сблъсък бе шести подред без победа. В последните си пет мача в Бундеслига, преди този с Волфсбург, Вердер записа пет поредни равенства.

Две попадения за домакините отбеляза Воут Вегхорст, а по едно добавиха Боте Баку, Джон Бруукс и Бартош Бялек. За „бременските музиканти“ се разписаха Леонардо Битенкур и Кевин Мьохвалд, автогол си вкара Бруукс.

Десет минути преди изтичането на редовното време гостите от Бремен останаха с човек по-малко след червения картон на Мьохвалд.

Първият гол падна в 13-ата минута. Юя Осако проби отляво и комбинира с Битенкур, който с мощен удар изведе напред Вердер Бремен. Отговорът на Волфсбург дойде 10 минути по-късно. Баку получи на границата на наказателното поле, залъга двама бранители и с много прецизен удар прати топката в мрежата за 1:1.

„Вълците“ осъществиха пълен обрат в 25-ата минута, когато Джон Бруукс се разписа с глава. В 36-ата минута равенството отново бе възстановено. Топката бе центрирана от ъглов удар. Влезлият от резервната скамейка Кевин Мьонвалд стигна първи до нея и направи безпомощен вратаря Коен Кастеелс.

Веднага след изпълнението на центъра домакините си върнаха преднината. Вегхорст реализира за 3:2.

Само две минути след почивката резултатът бе изравнен. Милот Рашица проби по левия фланг и центрира остро. В опита си да изчисти Джон Бруукс вкара втория си гол от началото на мача, но този път в собствената си врата – 3:3.

Последваха силни минути за гостите, които обаче не доведоха до ново попадение. В 76-ата минута все пак стигна до четвърти гол, но за домакините. Вегхорст засече с глава центриране отляво и се разписа за втори път от началото на срещата.

В 80-ата минута Вердер усложни задачата си, след като втори жълт, респективно червен картон бе показан на Мьолвалд.

Няколко минути по-късно Вердер Бремен допусна груба грешка в изнасянето на топката. Двама футболисти на домакините се оказаха срещу вратаря Иржи Павленка. Бартош Бялек, но голът не бе зачетен заради засада.

Точка на спора сложи Бялек в заключителните секунди от мача, когато реализира за 5:3.