Лийдс шокира Евертън в мач с почти 40 удара (ВИДЕО)

Новаците превзеха „Гудисън Парк“ с късен гол на Рафиня

Новакът Лийдс нанесе четвърта загуба на Евертън в последните пет кръга от английската Висша лига, след като спечели с минималното 1:0 визитата си от 10-ия.

Единственото попадение в мача на „Гудисън Парк“, в които бяха отправени цели 38 удара към двете врати, реализира бразилецът Рафиня десетина минути преди края на редовните 90.

Срещата се изигра на високи обороти, като и двата тима имаха някои отлични ситуации.

През първата част „карамелите“ отбелязаха попадение, което бе отменено след намеса на системата ВАР.

В 24-ата минута Ричарлисон засече с глава центриране от корнер и прати в мрежата топката, с която обаче се опита да играе намиращият се в засада Хамес Родригес.

До почивката двубоят бе равностоен, но след нея Лийдс заигра по-силно и в крайна сметка стигна до заслужен успех, макар и с късен гол.

Той падна в 79-ата минута, когато Джак Харисън подаде на Рафиня пред наказателното поле и бразилецът за миг се засуети, но след това отправи отличен удар по земя и намери долния ляв ъгъл на реабилитирания Джордан Пикфорд, за да донесе успеха на новаците.

След него те вече са 11-и в класирането, тъй като имат 14 точки, със само 2 по-малко от Евертън, който е шести преди изиграването на останалите срещи от кръга.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини