ДРАМА В РАЗГРАД: Лудогорец направи куп пропуски, но би Ботев (Вр) с гол от засада (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите се върнаха на върха в Efbet лига

Лудогорец стигна до победа с 2:1 над Ботев (Враца) в среща от 14-ия кръг на efbet Лига, който се игра на стадиона в Разград.

След този мач "орлите" си върнаха лидерската позиция в класирането и я заемат с актив от 29 точки, на 2 пред втория Локомотив (Пловдив). Врачани пък са осми в класирането с 15 точки.

Мачът започна силно за домакините и още в 3-ата минута след хубава комбинация между Чибота и Каули последният излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе вещо париран от Костов.

Две минути след това Лудогорец стигна до нов шанс. Кешеру от добра позиция успя да отправи удар, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Все пак в 16-ата минута Лудогорец стигна до аванс. Керчев отклони центриране на Икоко в собственото си наказателно поле и така си вкара автогол, с който домакините излязоха напред в резултата.

В 20-ата минута обаче врачани изравниха. Атанасов успя да изведе на границата на наказателното поле Лагоа, чийто удар влезе във вратата.

Все пак обаче домакините натиснаха противника си и в 31-ата минута отново поведоха след попадение на Са, който след пряк свободен удар се извиси над всички и заби топката във вратата на Костов.

Четири минути по-късно удар на Ману разтресе напречната греда, а в самия край на полувремето домакините пропиляха още един супер шанс. Ману бе изведен чудесно, но ударът му премина встрани вратата на Костов.

Второто полувреме започна с добро темпо и в 54-ата минута Ботев стигна до шанс за изравнителен гол, но ударът на Ненов бе избит в корнер.

Минута след това гостите нацелиха греда чрез Ненов, чийто удар срещна десния страничен стълб.

В 61-ата минута Лудогорец имаше голям шанс за трети гол, но ударът на Каули от няколко метра бе спасен от Костов. Броени минути след това домакините имаха нов шанс, но този път Каули от чиста позиция не нацели вратата.

В 77-ата минута Лудогорец стигна до нов пропуск, като този път ударът на Каули не намери черта, а малко след това тупалка на Десподов бе избита от Костов.