В ЛОНДОН: Тотнъм на върха във Висшата лига след реми в дербито с Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двата отбора не си вкараха гол в завързан двубой на „Стамфорд Бридж“

Очакваното с голям интерес лондонско дерби между Челси и Тотнъм не предложи победител, нито голове.

Двубоят от 10-ия кръг на английската Висша лига приключи при равенство 0:0, а след него „шпорите“ на Жозе Моуриньо, разбили в четвъртък Лудогорец с 4:0, отново са на върха в Англия.

Те вече имат 21 точки, с колкото е и шампионът Ливърпул, но са лидери във временното класиране заради по-добрата си голова разлика от мърсисайдци.

Челси е веднага след двата отбора в подреждането, изоставайки само с 2 точки от върха, въпреки че прекъсна серията си от шест победи във всички турнири.

Тази на Тотнъм от пет успеха също приключи в неделния ден, след като гостите показаха типичната стабилна отбрана на отборите, ръководени от Жозе Моуриньо, за да останат с най-силната защита във Висшата лига и едва 9 допуснати гола.

Иначе още в 9-ата минута те осъществиха една образцова контраатака и Стивън Бергвайн бе изведен на отлична стрелкова позиция, ала стреля над вратата на Челси.

Малко по-късно Тимо Вернер отбеляза красиво попадение, което обаче бе отменено заради засада на германеца.

Отговорът на Тотнъм дойде в 15-ата минута с изстрел на Серж Орие от границата на наказателното поле, но той бе спасен с вещина от вратаря на „сините“ Едуар Менди.

След вихреното начало обаче двата отбора заиграха по-предпазливо и до почивката не стигнаха до реални голови положения.

Ситуацията не се промени особено и след паузата, макар че Челси се опита да заиграе по-агресивно през второто полувреме.

Защитата на Тотнъм обаче бе добре подредена и се справи с почти всички ситуации, но в заключителната част на двубоя „сините“ осъществиха една отлична атака и бе на сантиметри от гола.

В 80-ата минута Мейсън Маунт отправи много опасен изстрел от границата на наказателното поле, насочвайки топката точно до гредата, ала Юго Лорис демонстрира класата си и майсторски успя да избие в корнер.

В добавеното време на двубоя всеки от отборите имаше шанс да стигне до успеха, но Оливие Жиру, който влезе от пейката, пропусна страхотна възможност, а в ответната атака същото стори и резервата на „шпорите“ Лукас Моура.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕЛСИ: Менди, Рийс Джеймс, Зума, Тиаго Силва, Чилуел, Ковачич, Канте, Маунт, Зиеш, Ейбрахам, Вернер;

ТОТНЪМ: Лорис, Орие, Родон, Дайър, Регилон, Хойберг, Сисоко, Ндомбеле, Бргвайн, Сон, Кейн;