Барса разби Осасуна на рождения си ден, Меси почете Марадона с гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Kaталунците" отбелязаха четири безответни гола на "Камп Ноу"

Барселона победи категорично с 4:0 Осасуна в мача помежду им от 11-ия кръг на Ла Лига.

Лионел Меси успя да се разпише в срещата и да посвети попадението на своя идол Диего Марадона, когото загубихме през тази седмица.

Първата добра възможност в срещата дойде в 12-ата минута, когато Филипе Коутиньо стигна до топката и шутира, но опитът му бе блокиран от противников защитник.

Малко по-късно Антоан Гризман стреля от ръба на наказателното поле, но Серхио Ерера спаси и не позволи тя да влезе във вратата му.

След около половин час игра топката се озова във вратата на Осасуна. След абсолютно разбъркване пред вратата на Ерера, Брайтуайт се възползва от оставеното му пространство и с лекота чукна топката за 1:0.

В края на първата част Анте Будимир вкара топката в мрежата на Тер Стеген, но попадението бе отменено заради засада. Малко по-късно обаче Антоан Гризман побърза да удвои аванса на каталунците със страхотен удар от движение.

Доминацията на каталунците продължи и през второто полувреме и в 56-ата минута абсолютно логично Филипе Коутиньо покачи за 3:0. До голяма степен виновникът за попадението е Гризман, който можеше да завърши и сам, но подаде на Коутиньо, чиято задача бе само да плъзне топката в празната врата.

В 70-ата минута Усман Дембеле изпрати топката в мрежата на Ерера, но попадението бе отменено заради засада. Две минути по-късно обаче Меси се разписа с невероятно попадение и отдаде почит към починалия тази седмица Диего Марадона, събличайки своята фланелка, под която бе облечен с тениска на Нюуелс Олд Бойс с №10.

Така Барселона се изкачи до седмата позиция и вече има 14 точки, а Осасуна си остава на 15-ото място с 11 пункта в своя актив.

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира