ЗА МАРАДОНА: Наполи разгроми Рома с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Победната серия на „вълците“ приключи с тежка загуба в Неапол

Отборът на Наполи прекъсна серията от пет победи на Рома и нанесе първа загуба на столичани, разгромявайки ги с 4:0 в дербито от 9-ия кръг на италианската Серия „А“.

Срещата на стадион „Сан Паоло“, който скоро ще бъде прекръстен на „Диего Армандо Марадона“, бе посветена от домакините на починалия в сряда гениален аржентинец.

В негова памет те излязоха със специални екипи, показващи връзката между Неапол и родината на легендата, а Лоренцо Инсиние показа една от многото фланелки с №10 след като отбеляза решителното първо попадение.

Срещата стартира с минута аплодисменти за великия Диего и се разви изцяло по сценария на домакините.

Момчетата на Дженаро Гатузо бяха пределно мотивирани и в 30-ата минута усилията им бяха възнаградени.

Тогава Инсиние изпълни изненадващо един свободен удар и с много силен изстрел матира вратаря на Рома, за да открие резултата – 1:0.

Малко по-късно Джанлука Манчини от гостите получи контузия и бе сменен, а на почивката наставникът Пауло Фонсека предприе още една рокада - Гонсало Виляр вместо Жордан Верету.

Това обаче не доведе до съществена промяна, тъй като атаките на Наполи бяха по-опасни, докато тези на Рома най-често приключваха пред наказателното поле.

В 64-ата минута домакините нанесоха своя втори удар.

Това се случи след една контраатака, при която Инсиние намери Фабиан Руис и испанецът удвои с прецизен изстрел по земя от дъгата пред пеналта – 2:0.

Десетина минути преди края на редовните 90 дойде ред и на капитана Дрис Мертенс да се разпише. Белгийският национал не го пропусна.

Той оформи класиката от добавка в 81-ата минута, а в 87-ата резервата Матео Политано сложи точка на спора с четвърти гол след индивидуален пробив.

Така Наполи се поздрави със заслужен успех в чест на легендата си Марадона и се изравни по точки с Рома като дори измести „вълците“ от топ 4 в класирането.

Двата отбора имат по 17 пункта в активите си, но неаполитанци вече са с по-добра голова разлика.

Наполи – Рома 4:0
1:0 Лоренцо Инсиние (31)
2:0 Фабиан Руис (64)
3:0 Дрис Мертенс (81)
4:0 Матео Политано (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

НАПОЛИ: Мерет, Ди Лоренцо, Манолас, Кулибали, Руй, Деме, Руиз, Лозано, Желински, Мертенс, Инсиние;

РОМА: Миранте, Манчини, Кристанте, Ибанес, Карсдорп, Пелегрини, Верету, Спинасола, Педро, Мхитарян, Джеко;