Мартин Минчев помогна на Спарта да се върне на победния път

Българският национал се появи като резерва при успеха с 1:0 над Теплице

Спарта (Прага) спечели с минималното 1:0 гостуването си на Теплице в мач от 9-ия кръг на чешкото първенство.

Единственото попадение в срещата бе дело на Лукаш Юлиш.

Тимът, за който се състезава Мартин Минчев, сложи край на негативната серия от загубите. Последните два шампионатни мача столичани допуснаха поражения.

Българският национал се появи в игра в 70-ата минута, заменяйки Давид Карлсон.

Със спечелените три точки Спарта Прага е втори и продължава гонитбата си с лидера и местен съперник Славия Прага, който е с два пункта повече.

През първата част гостите доминираха на терена, но така и не успяха да стигна до гола.

По-настоятелните действия на Спарта се оправдаха в 65-ата минута, когато Борек Дочкал комбинира с Юлиш, който прати топката в мрежата на Теплице.

Пет минути по-късно старши треньорът Вацлав Котъл вкара в игра Мартин Минчев с цел да освежи нападението си.

До последния съдийски сигнал Спарта Прага не даде шанс на Теплице дори и да си помисли за точката и заслужено се поздрави с крайния успех.

В следващия кръг от чешкото първенство Спарта Прага посреща именно лидера в класирането Славия Прага.

ОБЗОР: Георги Костадинов със силен мач за АПОЕЛ срещу Арис (ВИДЕО)

Претендентите за титлата в Кипър с домакински победи

Ковачев бе титуляр за Ахмат при сензационен успех над ЦСКА (Москва)(ВИДЕО)

Отборът на българина изненада противника си

Георги Миланов с гол за Динамо (Букурещ), отборът му обаче се издъни в края (ВИДЕО)