В БЕЛГИЯ: Антверп победи Льовен на Малинов преди Лудогорец

След успеха възпитаниците на Иван Леко вече са на 3 точки от върха

Антверп спечели с 3:2 срещу гостуващия Льовен в среща от 14-ия кръг на белгийското футболно първенство преди домакинството си в четвъртък на Лудогорец в Лига Европа.

С успеха възпитаниците на Иван Леко събраха 25 точки и се изкачиха на четвъртото място в класирането, на 3 точки зад лидерите Беешот и Генк. Льовен пък записа трети пореден мач без успех и с 19 точки заема деветата позиция.

Българският национал Кристиян Малинов започна като титуляр за гостите. Той получи жълт картон след четвърт час игра, а пет минути преди края беше заменен от Даан Векеманс.

Домакините стартираха силно с два ранни гола. Дилан Батюбенсика откри още в петата минута, след като засече отблизо подаване от корнер от ляво на Лиор Рафаелов. Три минути по-късно Абдулай Сек центрира от дясно към далечната греда и Диюмерси Мбокани с глава направи 2:0.

С две бързи попадения Льовен скоро изравни. Тома Анри беше повален в наказателното поле от Фарис Харун и сам реализира отсъдената дузпа в 12-ата минута. Пет минути по-късно Камал Сова направи 2:2 с шут от дъгата пред пеналта.

Антверп все пак стигна до победата с трети гол малко след почивката. В 57-ата минута Симен Юклерод проби от ляво и центрира в наказателното поле, а непокритият Мартин Хонгла с глава прати топката в мрежата.

Състав на Антверп: Жан Бютез, Ричи Де Лает, Симен Юклерод (77-Джордън Лукаку), Дилан Батюбенсика, Абдулай Сек, Фарис Харун (61-Мануел Бенсон), Лиор Рафаелов, Питер Геркенс, Коджи Мийоши (83-Аурелио Бута), Мартин Хонгла, Диюмерси Мбокани.