Осем вместо девет мача по програма на ЗС на БФС се изиграха за първенството на ЮЗ трета лига от 17 кръг

Беласица победи трудно Чавдар Етрополе

На градския стадион в Сандански се срещнаха отборите на местния Вихрен и Марек от град Дупница. Това всъщност бе и дербито на кръга в Югозападната група . Само при победа на домакините можеше да се стигне до изкачване на челното място в таблицата. За отбора на Марек  двубой бе също от голямо значение за да остане едноличен лидер в таблицата. Срещата завърши наравно 1:1 с голове на Димитър Панталеев за 0:1 и на Николай Георгиев от дузпа за 1:1. Това равенство бе напълно достатъчно за отбора на Марек да стане начело на таблицата. Вече е с еднакъв брой точки с отбора на Беласица – 39. Отборът на Вихрен вече е 4-ти с 37 точки и изостава с 2 от Марек и Беласица.

В Кюстендил на стадион Осогово местния Велбъжд завърши със Сливнишки герой при нулево равенство. Наставникът на Велбъжд Ради Джугански заяви, че неговите възпитаници са работещи и се явяват когато имат възможност. „Бяхме по-добри в двубоя, но не успяхме да си реализираме положенията. В този мач бяхме без 8 футболисти, неявили се по различни причини. Ще търсим нови 4-5 души футболисти и най-вече голмайстор, за да може напролет да изглеждаме друго яче”, допълни Ради Джугански. Наставникът на Сливнишки герой Петър Малинов определи играта на неговите футболисти в този мач като незадоволителна.

В Кресна мачът между местния Перун и Пирин Разлог беше напълно равностоен, като реалния резултат бе равен. Според наставникът на Перун Благоевст Ангелов главния съдия Мирослав Кузманов тотално е съсипал труда на неговите възпитаници. „Измисли несъществуваща дузпа в първата минута на продължението, след това се оголихме в стремежа си за равенство, което доведе до втория гол в нашата врата. След мача в Дупница главният съдия Мирослав Кузманов, сега в Кресна, тотално ни съсипа и подари победата на Пирин Разлог”.

В Самоков отборът на Рилски спортист претърпя загуба с 0:1 от Ботев Ихтиман. Единственото попадение в срещата отбеляза Богомил Христов в 75-та минута. Това беше поредния успешен мач за отбора на Ботев Ихтиман под ръководството на наставника им Валери Свиленов и ненапразно е вече 6-ти във временното класиране веднага след отборите, борещи се за атакуване на първото място.

В Етрополе футболистите на Беласица Петрич победиха с 1:0 силния отбора на домакините Чавдар Етрополе с гол, отбелязан от капитана Марти Таушанов в 39-та минута. Тази атака бе за учебника по футбол, след като диспечера на петричкия тим Симеон Бояджиев с инженерна точност насочи топката към Атанас Карачоров по десния фланг, който се вряза в защитата на домакините, подаде на свободния Марти Таушанов, който в стил Меси огорчи вратаря на Чавдар. Тази среща бе ръководена безупречно от главния съдия Димитър Буров, който съвсем правилно бе назначен от СК на ЗС на БФС , защото това беше един от оспорваните двубои в кръга.

В Гоце Делчев футболистите на Оборище Панагюрище изненадаха добре представящия се отбора на домакините  Пирин  и го победиха с гол на Милко Георгиев в 72-ра минута, изведен безупречно от петричанина Васил Тачев. Президентът на Оборище Илия Анчев определи победата като много ценна и, според него, завършват полусезона с усмивка и си осигуряват спокойно зимуване.
В Банско едноименния тим на домакините хвърли доста усилия да спечели нещо от единия от най-силните отбори в групата – ФК Кюстендил, но не успя. Единственият гол в срещата отбеляза Атанас Пенков. „Мачът беше равностоен. Победихме с по-големия опит и класа отбора на домакините. Теренът беше негоден за игра”, сподели Николай Николов-Чезето-старши треньор на ФК Кюстендил.

На стадиона в Драгалевци отборът на Левски Чепинци победи символичните домакини Гранит Владая с гол на Димитър Атанасов в 75-та минута.

Мачът Надежда Доброславци-Балкан Ботевград бе отложен от СК на ЗС на БФС София поради 13 заболели от отбора на домакините от Ковид-19.