В МАДРИД: Рекордната серия на Байерн в Шампионска лига приключи! (СНИМКИ)

Атлетико изпусна в края победата срещу експериментален състав на баварците и ще трепери до последно за място в осминафиналите

Историческото постижение на Байерн (Мюнхен) от поредни победи в Шампионската лига приключи във вторник вечер в Мадрид.

Носителите на трофея поставиха рекорд от 15 последователни успеха преди визитата си на Атлетико, която едва не загубиха и в крайна сметка завърши при резултат 1:1.

Баварците изоставаха до последните минути в Испания, ала дузпа в 86-ата ги остави без поражение в турнира от месец март на миналата година, когато отстъпиха пред Ливърпул с 1:3.

Във вторник „дюшекчиите“ започнаха с най-доброто, с което разполагат, докато наставникът на гостите Ханзи Флик направи цели 9 промени сред титулярите, стартирали в последния мач срещу Щутгарт.

Местата си запазиха само Люка Ернандес и Давид Алаба, записал своя мач №400 за баварците, докато почивка получиха капитанът Мануел Нойер, голмайсторът Роберт Левандовски, както и опорни халфове Леон Горецка и Корентен Толисо, защото Байерн си бе осигурил предсрочно първото място в група А.

В състава им започнаха двама дебютанти – вратарят Александър Нюбел и тийнейджърът Брайт Арей-Мби, подобрил рекорда за най-млад футболист на Байерн в Шампионската лига на своя връстник Джамал Мусиала, който също бе сред 11-те на „Уанда Метрополитано“.

Домакините изиграха по-мотивирано двубоя и още в първите 6 минути новият страж на баварците, дошъл от Шалке 04 това лято, трябваше да се намесва на два пъти.

24-годишният Нюбел първо улови една рикоширала топка след диагонален изстрел, а после се справи и с удар на Анхел Кореа, който бе изведен сам срещу него от Жоао Феликс.

В 8-ата минута Нюбел само изгледа едно опасно прострелно центриране, като в 10-ата нямаше как да реагира и при мощен шут на Коке, ала за свое щастие видя как топката преминава над гредата.

Секунди по-късно Люка Ернандес реши да тества неговия колега Ян Облак с прехвърлящ удар почти от центъра, но словенецът не допусна изненада.

Натискът на Атлетико обаче продължи и логичното се случи в 26-ата минута, когато Маркос Йоренте успя от аутлинията да върне една топка към Феликс и португалецът я прати в мрежата отблизо – 1:0.

В 38-ата минута пък Феликс проби отлично и след два паса Йоренте се озова на стрелкова позиция от 10-ина метра, но стреля над вратата.

Малко преди паузата Йоренте намери Кореа, след като проби по фланга, но аржентинецът шутира прекалено високо.

Така „дюшекчиите“ се оттеглиха на почивка с минимален аванс, а второто полувреме започна с два техни пропуска.

В 51-ата минута Ернандес стреля с глава над целта след корнер, докато в 58-ата Феликс удари греда, но имаше отсъдена засада.

Последва тройна смяна в състава на Байерн и една принудителна такава в строя на Атлетико, тъй като Хосе Хименес се контузи и нямаше как да продължи.

Това се оказа решаващо, защото заменилият го Фелипе Монтейро извърши нарушение в пеналта и гостите получиха дузпа малко преди края.

Резервата Томас Мюлер я превърна гол в 86-ата минута, за да изравни резултата и да оформи крайното 1:1.

След него Атлетико остава на втора позиция с 6 точки, като има с две повече от третия РБ Залцбург, на когото гостува в последния кръг от груповата фаза в пряк спор за място на осминафиналите.

АТЛЕТИКО (МАДРИД) - БАЙЕРН (МЮНХЕН) 1:1

1:0 Жоао Феликс (26)
1:1 Томас Мюлер (86, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

АТЛЕТИКО МАДРИД: Облак, Хименес, Савич, Ермосо, Трипиър, Коке, Саул, Йоренте, Караско, Феликс, Кореа;

БАЙЕРН МЮНХЕН: Нюбел, Сар, Алаба, Зюле, Арей-Мби, Ернандес, Мартинес, Мусиала, Сане, Коста, Чупо-Мотинг;