Лудогорец пристигна в Белгия, Орел ще свири мача (СНИМКИ)

Разградчани имат добри спомени от чешкия арбитър

Лудогорец пристигна в Белгия, съобщиха от клуба.

В четвъртък от 19:55 часа е мачът с Антверпен от група J на Лига Европа.

Чартърният полет на шампионите от Варна до Брюксел продължи около 150 минути, а днес от 18:30 часа местно време Станислав Генчев и Кирил Десподов ще дадат пресконференция.

В 19:00 часа пък е официалната тренировка на Лудогорец.

Същевременно стана ясно, че чешкият арбитър Павел Орел ще ръководи двубоя на стадион "Бозуил".

32-годишният Орел е един от най-изявените чешки съдии, а разградчани имат добри спомени от него, тъй като той бе главен съдия на 1-и август 2018-а година при убедителната победа над Валур (Исландия) с 4:0 във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Павел Орел е ръководил и един мач на младежите на България до 21 години при гостуване в Черна гора, завършило 0:0.

Петер Блажей и Камил Хайек, също от Чехия, ще бъдат помощници. Четвърти съдия е Бартош Франковски от Полша, а Нуньо Кастро от Португалия е съдийски наблюдател. Делегат на УЕФА пък е Скот Стрътърс от Шотландия.