Лазаров и Донски се класираха за четвъртфиналите на двойки в Анталия

Габриел Донев, Мартин Димитров и Гергана Топалова отпаднаха на старта

Националите за “Купа Дейвис" Александър Лазаров и Александър Донски се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Българите разгромиха участващите с "уайлд кард" представителите на домакините Каан Джепел и Денис Гюрсой с 6:1, 6:0 за 37 минути.

В среща от първия кръг на сингъл квалификантът Габриел Донев, се отказа след 20 минути игра срещу Драгош Николае Мадараш (Швеция) при резултат 1:1.

Друг българин Мартин Димитров, който също премина квалификациите, отпадна в първия кръг на основната схема след поражение от Флавио Коболи (Италия) с 0:6, 4:6 за 71 минути.

Гергана Топалова също отпадна в първия кръг. Поставената под номер 5 българка загуби от квалификантката Сапфо Сакелариди (Гърция) с 6:7(6), 6:3, 3:6 за 2:38 часа.

Топалова изоставаше в резултат в първия сет, но направи пробив за 5:5, а след това при свой сервис стигна до обрат. Тя обаче загуби тайбрека с 6:8. Във втората част българката поведе с 3:1 и след 6:3 изравни сетовете.

В решителната трета част до 3:3 двете си размениха по два пробива, след което гъркинята взе следващите три части и затвори мача.