Пирин на върха във Втора лига след успех в Радомир (ВИДЕО)

„Орлетата“ записаха четвърта поредна победа като гости

Пирин (Благоевград) оглави временното класиране във Втора лига, след като спечели с 2:1 визитата си на Струмска слава.

„Орлетата“ взеха пълния комплект точки в Радомир и вече имат 32 в своя актив, а точни за успеха бяха Антон Карачанаков и Преслав Йорданов.

Благоевградчани откриха резултата още с първата си добра възможност в седмата минута, когато Преслав Йорданов подаде на Антон Карачанаков, който нахлу в наказателното поле и матира вратаря с изстрел в долния ъгъл.

След това Хендерсън, Красимир Станоев и отново Карачанаков имаха шансове да се разпишат, а първият точен удар на домакините дойде малко преди почивката и бе дело на Борислав Николов.

Той обаче стреля право в ръцете на вратаря и така почивката дойде при резултат 1:0 в полза на „орлетата“. Скоро след паузата Струмска слава можеше да изравни, след като Александър Аспарухов бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля покрай целта.

Това се оказа решаващо, защото в 53-ата минута гостите удвоиха преднината си. Станислав Манолев подаде с пета към Юлиан Попев, който центрира, а в пеналта Преслав Йорданов засече с глава за 0:2.

Домакините все пак върнаха едно попадение чрез Николай Ганчев в 73-ата минута, но за повече нямаха сили и трябваше да се примирят със загубата.

Тя ги остави на 10-о място в класирането с 16 точки, докато Пирин вече е на върха, поздравявайки се с четвърта поредна победа далеч от дома във Втора лига.

СТРУМСКА СЛАВА - ПИРИН 1:2

0:1 Антон Карачанаков (7)
0:2 Преслав Йорданов (53)
1:2 Николай Ганчев (73)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Мартин Костов, Борислав Николов, Димитър Петков, Никола Борисов, Антон Тунгаров, Георги Иванов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов;

Треньор: Владимир Димитров;

ПИРИН: Франческо Руберто, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Юлиан Попев, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов;

Треньор: Уорън Фийни;