Септември (Симитли) с класика над Миньор

Успехът с 3:0 спря серията от 5 загуби на отбора във Втора лига

Лошата серия от пет последователни загуби на Септември (Симитли) приключи днес с класически успех 3:0 над Миньор (Перник).

Мачът от 16-ия кръг на Втора лига се игра на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград - на неутрален терен, заради наказание с лишаване от домакинство на Септември, което обаче не спря състава да постигне втори пореден успех над „чуковете“ с 3:0.

Гостите получиха едно попадение преди почивката и инкасираха още две в заключителните минути на двубоя, така че записаха шесто поредно поражение далеч от дома за първенство.

Символичните домакини си осигуриха аванс преди почивката с гола на Запро Динев в 32-рата минута. В 87-ата минута Китан Василев реализира от дузпа, а в първата минута от добавеното време Илия Карапетров оформи крайния резултат.

След него Миньор остана с 14 точки, докато Септември вече има 18 в своя актив и измести Литекс от осмата позиция във временното класиране преди изиграването на останалите срещи от кръга във Втора лига.

За Септември Симитли предстои гостуване на Добруджа в следващия кръг, докато Миньор Перник посреща Созопол.

Официално: ЦСКА 1948 представи Иван Иванов