ОБЗОР: Непримирим Янтра (Габрово) взе трите точки срещу Добруджа с човек по-малко (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха всички мачове от днешната програма във Втора лига

Днес се изиграха четири мача от 16-ия кръг във Втора лига.

Вчера Пирин победи с 2:1 като гост Струмска слава, а Септември Симитли разби Миньор с 3:0.

Днес в ранната среща един от лидерите Локомотив (София) допусна загуба с 0:2 от Созопол край морето. С този резултат столичани останаха на третото място зад вече разформирования клуб на Кариана (Ерден). "Железничарите" са с 29 точки - на три от лидера Пирин (Благоевград), но и с мач по-малко от "орлите".

В най-интересния мач от 14:00ч. Янтра (Габрово) успя да спечели трите точки при домакинството си на Добруджа по изключително драматичен начин. Габровци поведоха още в 22-та минута чрез автогол на Ахмед Ахмедов, но осем по-късно Християн Казаков изравни от наказателен удар.

В 47-та минута обаче домакините останаха и с човек по-малко. В петата минута на продължнието обаче непримиримите опити на Янтра дадоха резултати и тимът им успя да отбележи победния гол. Точен от дузпа бе Християн Кожухаров и успехът ги изведе на 15-та позиция и все по-близо до място над чертата на изпадащите.