КРАЙ МОРЕТО: Борбен Созопол удари тежко Локо Сф

"Железничарите" загубиха с 0:2 в мача си от 16-ия кръг

Локомотив (София) остана на третото място във Втора лига, след като претърпя тежко пражение с 0:2 при гостуването си на Созопол в мач от 16-ия кръг на първенството.

Реално железничарите са втори, тъй като пред тях са вече разформирования тим на Кариана (Ерден).

Домакините изиграха добър двубой и успяха да материализират своите шансове. Локомотив имаше повече притежание на топката и повече удари, но направиха и няколко пропуска, които се оказаха решаващи за крайния изход от срещата. С тази побеза Созопол се изкачиха до осмата позиция с актив от 18 точки. "Железничарите" падат до четвъртото място с 29 пункта, но остават на само три зад лидера Пирин. Столичани обаче и с мач по-малко от "орлетата".

Първата опасна ситуация бе на сметката на домакините още в петата минута. Петър Кюморджиев се пусна отляво и комбинира към вътрешността със Сава Савов, който имаше време да овладее и да си нагласи топката за изстрел. Той шутира силно, но покрай дясната греда на Ивайло Василев.

Минута по-късно обаче Созопол поведе. Капитанът Кюморджиев центрира от свободен удар в наказателното поле, като Марио Петков, а след това и Наско Милев опитаха да изчистят, но само до границата на пеналтерията. Там Яни Николов намери отлично топката и от въздуха шутира и отбеляза – 1:0.

Педро Ферари стреля извън наказателното поле в 24-ата минута, но без проблеми за Андонов да улови. След половин час игра Светослав Диков падна в наказателното поле и поиска дузпа, но съдията даде знак, че няма намерение да отсъжда наказателен удар.

Минута след това Александър Александров си нагласи топката за изстрел с левия крак пред дъгата на наказателното поле и шутира, но над вратата. Секунди след това Павел Петков навлезе навътре от левия фланг и стреля в близкия ъгъл, но в аут.

В 35-ата минута Павел Петков стреля директно от свободен удар отляво пред ъгловото флагче, но Андонов внимаваше и изби. Четири минути след това Александров завъртя топката добре над стената от пряк свободен удар, но прехвърли и вратата.

В 44-ата минута домакините успяха да стигнат до второ попадение въпреки натиска на Локомотив. Созопол организира чудесна контраатака, при която Трайо Грозев настигна топката отляво, след което центрира в наказателното поле, където Иван Колев успя да се вклини между Марио Петков и Мики Орачев и стреля отлично с глава, за да отбележи за 2:0.

Двадесет минути преди края на редовното време отново Павел Петков опита късмета си от пряк свободен удар, но стреля над вратата на домакините. В 72-ата минута Мики Орачев центрира към Светослав Диков, който не успя да стреля точно с глава.

Две минути след това Александров влезе добре отдясно в наказателното поле и стреля, но Андонов спаси, а след това играч на гостите пита да направи добавка, но игра с ръка.

В последната минута от добавеното време Светослав Диков успя добре да овладее във въздуха и стреля отлично от границата на наказателното поле, но Андонов показа чудесен рефлекс и спаси. Ферари направи добавка, но в аут. Това беше и последното действие в срещата.

В последния си мач за календарната година Созопол гостува на Миньор Перник, докато Локомотив приема втория отбор на Лудогорец.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили