Нов инфарктен мач на Ювентус, "старата госпожа" подчини Торино в дербито! (ВИДЕО)

Гол в последните минути на Бонучи донесе успеха на "бианконерите"

Италианският шампион Ювентус победи изключително драматично Торино в градското дерби на 10-ия кръг в Серия А. "Баинконерите" губеха до 77-та минута, но успяха да обърнат развоя на срещата в последния момент.

Кристиано Роналдо се опита да се разпише още с началния съдийски сигнал, но ударът му от центъра на терена се оказа неточен.

В 9-ата минута при изпълнение на корнер стоящият на близката греда Суалихо Мейте отклони топката към Нкулу, който пък я прати в противниковата мрежа.

Дълго време двата отбора не създадоха опасно голово положение. В 35-ата минута от Ювентус поискаха дузпа за игра с ръка на Кристиан Ансалди, но такава не беше отсъдена. В 44-ата домакините най-после нанесоха точен удар, дело на Дибала, но Салваторе Сиригу го улови. Малко след това Белоти пробва акробатичен шут, който мина над вратата.

В 57-ата минута шут на Роналдо беше блокиран от Лианко. При последвалото изпълнение на корнер топката стигна до Куадрадо, който изравни с удар от дъгата на наказателното поле. Голът обаче беше отменен заради засада на Леонардо Бонучи, след като главният рефер Даниеле Орсато се консултира с ВАР.

В 77-та минута обаче Юве стигна до изравнителния гол. След нов корнер топката отново стигна до Куадрадо, който този път не стреля, а центрира меко към Маккени, а американския халф засече с глава от близка дистанция.

Така се стигна до 89-та минута, когато след центриране на Куадрадо в наказателното поле Бонучи бе най-съобразителен и оставен непокрит засече с глава за 2:1.

Така Юве събра 20 точки на второто място в класирането - на 3 от лидера Милан, който е и с мач по-малко. Торино пък остава на 18-то място с едва шест пункта.

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини