ОБРАТ! Юнайтед подчини Уест Хям в Лондон и разочарова завърналите се на стадиона фенове (ВИДЕО)

Отборът на Солскяер показа характер

Манчестър Юнайтед победи Уест Хем с 3:1 като гост в първия мач, игран пред фенове във Висшата лига от март насам. „Чуковете“ поведоха чрез Томас Сучек, но попадения на Пол Погба, Мейсън Гринууд и Рашфорд донесоха трите точки на гостите.

След успеха тима на Оле Гунар Солскяер събра 19 точки на четвъртата позиция, а Уест Хем е седми със 17.

Още в 8-ата минута домакините стигнаха до гол, но той не бе зачетен заради засада. В следващите минути нито един от двата тима не успяваше да създаде по-опасна ситуация пред противниковия вратар.

В 33-ата минута Боуен намери Форналс, но ударът му мина покрай вратата, пазена от Дийн Хендерсън, който за първи път започна титуляр за "червените дяволи" във Висшата лига.

Малко по-късно испанският нападател бе още по-близо до гола. Алер успя отклони топката към него в наказателното поле, а Форналс нямаше как да отправи топката със сила, но я насочи отлично към вратата, а тя се удари в дясната греда.

В 38-ата минута Уест Хем поведе в резултата. Деклан Райс центрира от корнер, а Томас Сучек я насочи с глава във вратата на Хендерсън.

За втората част Оле Гунар Солскяер направи тройна смяна. На местата на Дони ван де Беек, Единсон Кавани и Антони Марсиал влязоха Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Хуан Мата.

В 65-ата минута Юнайтед се върна в мача. Бруно Фернандеш върна към Пол Погба, който с мощен шут разстреля Фабиански.

Само три минути по-късно обратът за „червените дяволи“ стана пълен. Мейсън Гринууд овладя подаване от Телес, завъртя се и прониза Фабиански за втори път в мача. Натискът на Юнайтед доведе и до удар на Маркъс Рашфорд в левия страничен стълб в 73-ата минута. В 78-ата минута Хуан Мата изведе Рашфорд, който оформи крайното 3:1.