Интер набира скорост в Серия "А", записа трета поредна победа

Грандът от Милано надви Болоня с 3:1

Интер записа трети пореден успех в Серия А, побеждавайки Болоня с 3:1 на „Джузепе Меаца“.

Ашраф Хакими се разписа на два пъти, а Лукаку добави един гол за победата. Емануел Винято пък бе авторът на почетното попадение за гостите.

Със спечелените три точки Интер вече има актив от 21 точки на второто място, с две по-малко от водача Милан, който обаче има мач по-малко. Болоня е 10-и с 12 точки.„Нерадзурите“ поведоха в 16-ата минута. Иван Перишич центрира в наказателното поле, където с второто си докосване Лукаку прати топката във вратата на Болоня.

В края на първата част Марсело Брозович намери с дълго подаване Ашраф Хакими, който се разписа за 2:0.

В 67-ата минута гостите се върнаха в двубоя. Емануел Винято вкара от близка дистанцияв опразнената от Ханданович врата. Три минути по-късно обаче Интер възстанови преднината си от два гола.

Самостоятелен пробив на Хакими отдясно завърши с изстрел по земя, който се превърна в трети гол за „нерадзурите“.