ЖОЗЕ ЛИКУВА: Тотнъм си върна върха с едно полувреме срещу Арсенал (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шедьоври на Кейн и Сон преди почивката оставиха „топчиите“ без успех в пето поред лондонско дерби

Тотнъм отново оглави класирането на английската Висша лига.

Момчетата на Жозе Моуриньо си върнаха върха по възможно най-сладкия начин, с победа в дербито на Северен Лондон срещу Арсенал с 2:0.

„Шпорите“ я постигнаха още преди почивката, приветствайки завърналите се по трибуните фенове с два изключително красиви гола на звездите Хюн-Мин Сон и Хари Кейн.

Нападателят изведе корееца и той откри резултата с майсторски удар в далечния ъгъл още в 13-та минута, а точно преди почивката Сон асистира на Кейн, който вкара отблизо след рикошет в горната греда.

Преди това обаче английският национал се прибори за една топка в средата на терена и Тотнъм поведе с първия си точен изстрел в срещата.

Той бе дело на Сон, от над 20 метра, но бе неспасяем за Бернд Лено.

„Артилеристите“ пък отправиха само един удар за първия игрови час, макар в последните 30 минути да добавиха още 5, но вече бе твърде късно.

Домакините взеха своето с решително второ попадение в добавеното време на първата част след нова образцова контраатака.

Ло Селсо подаде към Сон, той изведе Кейн, а той от ъгъла на вратарското поле простреля Лено и прати топката с мощен шут първо в горната греда, а после и в мрежата – 2:0.

След почивката „шпорите“ отстъпиха инициативата на Арсенал и гостите имаха няколко възможности да се върнат в мача, ала ги пропиляха и останаха без победа в дербито от две години насам.

„Топчиите“ нямат успех над Тотнъм от пет поредни сблъсъка, но не това е най-големият им проблем в момента.

Възпитаниците на Микел Артета са с едва 13 точки и са много близо до зоната на изпадащите след 11 кръга.

Това е най-слабият старт на Арсенал във Висшата лига от 1994 година насам, а кореецът Сон има вече толкова голове този сезон, колкото целият отбор на „артилеристите“.

Тотнъм - Арсенал 2:0
1:0 Хюн-Мин Сон (13)
2:0 Хари Кейн (45)

Стартови състави:

Тотнъм:
Лорис, Орие, Алдервейрелд, Дайер, Регилон, Хойберг, Сисоко, Ло Селсо, Бъргвайн, Сон, Кейн;

Арсенал:
Лено, Белерин, Холдинг, Габриел, Тиърни, Партей, Жака, Сака, Уилиян, Лаказет, Обамеянг;

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини