РАЗГРОМ: Ливърпул поздрави завърналите се фенове с победа за историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Шампионите разбиха Уулвърхемптън с 4:0 и се изравниха с Тотнъм на върха след 65-и мач без загуба на "Анфийлд"

Ливърпул продължава да подобрява рекорди и да впечатлява с играта си в английската Висша лига, въпреки сериозните кадрови проблеми.

Мърсисайдци разгромиха Уулвърхемптън с 4:0 в мач от 11-ия кръг и зарадваха завърналите се на „Анфийлд“ фенове с исторически 65-и двубой без поражение на своя стадион за първенство.

Точни за шампионите бяха Мохамед Салах (24), Жоржиньо Вайналдум (58) и Жоел Матип (67), а Нелсън Семедо оформи крайния резултат с автогол малко преди края.

След категоричния успех възпитаниците на Юрген Клоп се изравниха по точки с лидера Тотнъм.

Домакините играха без седем контузени футболисти, но запазиха стопроцентовия си актив на своя земя пред погледа на възстановяващия се Върджил ван Дайк, макар да допуснаха сериозен гаф.

През първото полувреме вратарят им Каоимин Келъхър игра със сгрешено име на гърба си в своя дебют във Висшата лига.

Той обаче бе успешен, защото след паузата 22-годишният юноша на клуба се отчете с добро спасяване и записа суха мрежа, а Ливърпул постигна разгром с 90% точни подавания.

Началото на срещата бе равностойно, но в 24-ата минута капитанът на домакините Джордън Хендерсън опита дълъг пас за Мохамед Салах, а този на гостите Конър Коуди подцени ситуацията.

Юношата на Ливърпул, записал само един двубой за „червените“, пробва да спре топката с гърди, но вместо това я подари на Салах и египтянинът се възползва, за да открие резултата – 1:0.

Малко преди паузата съдията отсъди дузпа за гостите, но след консултация с ВАР я отмени, защото нарушение на Садио Мане срещу Коуди в пеналта действително нямаше.

До почивката нови попадения не паднаха, ала след нея мърсисайдци доминираха и удвоиха аванса си още в 58-ата минута.

Тогава Хендерсън изведе Жоржиньо Вайналдум с отлично подаване, а холандският национал покачи на 2:0 със страхотен удар от средна дистанция.

Само 9 минути по-късно класиката стана факт. След късо изпълнение на корнер Салах намери с прецизно центриране Жоел Матип и той засече с глава – 3:0.

След още 11 минути завърналият се след контузия Тренд Александър-Арнолд, който се появи като резерва, отправи едно прострелно подаване в пеналта.

Там Нелсън Семедо опита с отчаян шпагат да спре Садио Мане да се разпише, но прати топката в своята врата - 4:0.

Така Уулвърхемптън остана с един успех в последните 4 кръга, този над Арсенал в предишния, на 10-ата позиция със 17 точки в своя актив.

Ливърпул – Уулвърхемптън 4:0
1:0 Мохамед Салах (24)
2:0 Жоржиньо Вайналдум (58)
3:0 Жоел Матип (67)
4:0 Нелсън Семедо (78, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛИВЪРПУЛ: Келъхър, Неко Уилямс, Матип, Фабиньо, Робертсън, Хендерсън, Вайналдум, Къртси Джоунс, Мане, Салах, Фирмино;

УУЛВЪРХЕМПТЪН: Патрисио, Дендонкер, Коуди, Боли, Марджал, Невеш, Моутиньо, Семедо, Нето, Адама Траоре, Поденс;

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини