В ИСПАНИЯ: Бензема прати Реал на осминафинал в Шампионска лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Борусия (Мьонхенгладбах) също продължава напред, Серхио Рамос се завърна

Испанският гранд Реал (Мадрид) си осигури място в осминафиналите на Шампионска лига след домакински успех с 2:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) в последния кръг от група „В“.

Преди него всичко бе възможно, защото и четирите отбора имаха шансове да продължат, а в крайна сметка стана ясно, че заедно с Белия балет в директните елиминации ще участват гостите от Германия.

В герой за домакините се превърна голмайсторът им Карим Бензема, който реализира и двете попадения на стадион „Алфредо ди Стефано“.

Първи двубой за „белите“ от месец насам изигра възстановеният капитан Серхио Рамос.

С него сред титулярите хората на Зинедин Зидан показаха стабилна игра и освен попаденията, удариха две греди, така че не допуснаха да отпаднат за първи път в своята история още в груповата фаза на Шампионска лига

Попаденията на Бензема бяха идентични. Той засече с глава центриране отдясно на Лукас Васкес още в 9-ата минута, а в 32-ата стори същото след подаване на Родриго.

При второто попадение стражът на гостите можеше да се намеси по-добре, но след почивката вратарят се реваншира със страхотни намеси.

Преди това обаче неговият съотборник Аласан Плеа можеше да изравни за 1:1, ако в 25-ата минута не бе направил огромен пропуск, след като бе изведен сам срещу Тибо Куртоа.

През първото полувреме Реал вкара и трети гол, който обаче справедливо бе отменен заради засада на Рафаел Варан.

Скоро след паузата Бензема можеше да оформи хеттрика си, засичайки ново центриране, но Зомер се намеси решително, а в 63-ата минута отрази майсторски с една ръка и силен удар на Тони Кроос от границата на наказателното поле.

Десетина минути по-късно стражът показа бляскав рефлекс и при опит на Серхио Рамос да го преодолее с глава, а след добавка Бензема разтресе напречната греда.

В 79-ата минута и Лукас Васкес нацели рамката на вратата, а в 89-ата Бензема пропусна отблизо и срещата приключи при резултат 2:0.

Реал (Мадрид) - Борусия (Мьонхенгладбах) 2:0
1:0 Карим Бензема (9)
2:0 Карим Бензема (32)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ: Куртоа, Менди, Варан, Рамос, Васкес, Кроос, Каземиро, Модрич, Родриго, Винисиус, Бензема;

БОРУСИЯ: Зомер, Лайнер, Гинтер, Елведи, Венд, Крамер, Тюрам, Нойхауз, Щиндл, Плеа, Емболо;

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини