Аталанта изхвърли Аякс от Шампионска лига (ВИДЕО)

Резерва вкара в края и прати италианците за втори пореден път на осминафинал

Аталанта спечели с минималното 1:0 визитата си на Аякс и се класира за осминафиналите на Шампионска лига.

Италианският отбор дебютира в турнира през миналия сезон и направи истински фурор, достигайки до четвъртфиналите, а сега отново прескочиха групата си, изхвърляйки нидерландския си съперник от надпреварата.

Аякс завърши домакинството си с 10 души и получи късен гол, така че ще трябва да продължи в Лига Европа догодина.

В първите 15-ина минути на двубоя двата тима пробваха разузнавателни атаки, които обаче не доведоха до нещо по-опасно пред двамата вратари. В 16-ата минута Нусир Мазраоуи получи добра топка в наказателното поле и стреля, но се получи рикошет и излезе в ъглов удар, след който не последва нещо опасно.

Три минути след това домакините създадоха най-чистата голова ситуация до момента. Алехандро Гомес намери чудесно в наказателното поле Дуван Сапата, който с едно докосване подаде за Мартен де Роон. Нидерландецът стреля моментално, но встрани от вратата.

Темпото на игра обаче никак не беше високо, като двата тима не предприемаха излишни рискове. За сметка на това обаче положенията до края на полувремето липсваха.

В добавеното време на първата част Брайън Бробий зачесе с глава центриране отдясно на Антони Санош, но изстрелът на нападателя попадна право в ръцете на вратаря Пиерлуиджи Голини.

Първата третина на второто полувреме отново не предложи чисти голови ситуации, като гостите бяха по-активния тим. Двата тима продължаваха да водят битка основно в центъра на терена и да се отнасят резервирано към атаките.

В 66-ата минута след необедително избиване на вратаря на Аякс Андре Онана, топката стигна до Матео Песина, който стреля, но от голлинията Нусаир Мазраоуи успя да изчисти в корнер.

Две минути след това домакините поискаха дузпа, след като резервата Клаас-Ян Хунтелаар падна на тревата, но съдията не видя основания да отсъди наказателен удар.

Петнадесет минути преди края на редовното време амстердамци организираха чудесна атака, като с няколко отигравания бе изведен Дейви Клаасен в наказателното поле сам срещу Голини, но вратарят на Аталанта излезе добре и блокира с тяло изстрела на полузащитника.

В 79-ата минута домакините останаха с чоек по-малко, след като РАян Гравенберх получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу капитана на Аталанта Алехандро Гомес. Това обаче бе негов втори и бе изгонен.

Две минути след това резервата Луис Муриел не успя да засече добре с глава от точката за дузпа чудесно центриране отляво.

В 85-ата минута обаче Аталанта все пак стигна до победното попадение. Ремо Фрьолер се пребори за топката в центъра и веднага изведе Муриел към наказателното поле, а нападателят премина покрай вратаря и на празна врата реализира - 0:1.

АЯКС – АТАЛАНТА 0:1

0:1 Луис Муриел (85)