В БИТКАТА ЗА ТРАКИЯ: Берое прегази „канарчетата“ под дъжда в Стара Загора (ВИДЕО+СНИМКИ)

Домакините откриха с гол от засада и се поздравиха с класика над Ботев (Пловдив)

Берое спечели 107-ото шампионатно издание на Битката за Тракия, след като надделя с класическото 3:0 над гостуващия Ботев (Пловдив) в мач от 16-ия кръг на efbet Лига.

„Канарчетата“ се намираха в сериозна игрова криза още преди дербито в Стара Загора, което се игра на тежък терен заради проливен дъжд, като бяха лишени от услугите на контузените си асове Тодор Неделев и Атанас Илиев, така че не успяха да се разпишат в пети последователен мач.

За разлика от тях, момчетата на Димитър Димитров-Херо записаха втори пореден успех, след този над Левски в сряда, а по този начин се изравниха по точки с петия ЦСКА 1948 и вече имат 24, с 10 повече от Ботев.

Новият временен наставникът на „жълто-черните“ Стефан Стоянов пък надали ще запомни с добро своя дебют начело на отбора, който допусна три попадения за по-малко от час, макар че при първото от тях имаше засада.

Домакините обаче стигнаха заслужено до успеха, защото контролираха мача през цялото време и така вече са само на една победа от изравняването на общия баланс в Битката за Тракия с Ботев за първенство – 39/28/40.

Още в 9-ата минута Иван Минчев дриблира пред наказателното поле на гостите и успя да нанесе отличен удар, но топката профуча над напречната греда.

В 20-ата пък именно Минчев подаде към Еривалдо, който се намираше в положение на засада, но това остана незабелязано от страничния съдия Георги Дойнов.

Португалското крило се освободи от двама съперници и с техничен удар в долния ъгъл реализира дебютното си попадение за Берое през сезона, за да даде преднина на домакините.

Те имаха още няколко ситуации за гол до почивката, но вратарят на гостите Георги Аргилашки не им позволи да удвоят преднината си, макар че в първите 27 минути Берое изпълни цели 7 ъглови удара.

В крайна сметка почивката дойде при минимална преднина в полза на старозагорци, които определено бяха по-активни през първата част, в която Ботев не нанесе нито един точен изстрел.

Скоро след паузата обаче Берое нанесе своя втори и решителен удар. В 54-ата минута отново Еривалдо бе изведен в пеналта и успя хитро да върне топката към Алиун Фал, за да може нападателят да вкара отблизо своя осми гол през кампанията – 2:0.

Само три минути след това Георги Ангелов оформи класиката, засичайки с глава центриране от корнер и отбелязвайки по този своя първи гол за Берое и дебютен такъв от 4 години насам, след като за последно бе вкарал с екипа на Верея за равенството 1:1 в Монтана пред декември 2016-а.

След попадението темпото на игра не бе високо и двамата треньори извършиха множество смени, а веднъж и Генадий Ганев трябваше да се намесва, за да спаси силен удар на Маркиньос Педросо по земя.

До края нови попадения не паднаха и така Берое се поздрави с класически успех в дербито с Ботев.

БЕРОЕ - БОТЕВ 3:0

1:0 Еривалдо (20)
2:0 Алиун Фал (54)
3:0 Георги Ангелов (57)

Стартови състави:

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Стив Фуртадо, Кийлън Лебон, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Еривалдо Ферейра, Иван Минчев;

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев, Маркиньос Педросо, Джонатан Перейра, Филип Филипов, Славчо Шоколаров, Мишел Еспиноза, Димитър Тонев, Кристиан Добрев, Иван Василев;

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ