Две шести, седмо и осмо място за българите във финалите на Европейското по спортна гимнастика

Домакините от Турция спечелиха две титли

Две шести, едно седмо и едно осмо място записаха българските състезатели на финалите на отделните уреди при мъжете на Европейското първенство по спортна гимнастика в Мерсин (Турция).

На халки Христос Маринов се нареди на шеста позиция соценка 13.533 точки, а на висилка Йордан Александров също е шести с 13.700 точки.

На финала на прескок Димитър Димитров завърши на седмо място с обща оценка от двама опита 14.083 точки, а на успоредка Дейвид Хъдълстоун остана осми с 12.866 точки.

Домакините от Турция спечелиха две титли от финалите. На халки европейски шампион стана Ибрахим Чолак с 15.000 точки. Той е световен шампион на този уред от Щутгарт 2019.

На успоредка златото взе Ферхат Арикан (Турция) с 15.100 точки. На земна гимнастика триумфира Артьом Долгопят (Израел) с 15.000 точки, а на кон с гривни златото спечели Матвей Петров (Албания) с 14.566 точки.

Шампион на прескок е Игор Радивилов (Украйна) с 14.733 точки, а на висилка титлата взе Роберт Творогал (Литва) с 14.800 точки.

От 17 до 20 декември в Мерсин ще се проведе европейското първенство по спортна гимнастика за жени и за кадетки.