НА ДЪНОТО! Етър не успя да победи Монтана и ще зимува последен в Efbet лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Скучно нулево равенство във Велико Търново

Етър продължава без загуба под ръководството на Александър Томаш. Този път "болярите" обаче стигнаха само до 0:0 в домакинството си на Монтана от 16-ия кръг на efbet лига. Равенството означава, че тимът ще зимува на последното място в класирането с актив от 11 точки. Монтана е в серия от 6 загуби и две равенства и заема 12-а позиция с 13 т. Тимът ще има още един мач до края на годината - срещу Берое в събота в Стара Загора.

Първата по-сериозна опасност в мача беше на сметката на Етър. В 14-ата минута Милчо Ангелов нахлу отдясно и центрира по земя в наказателното поле, където Преслав Боруков успя да изпревари Иван Михов и да засече топката, но я прати покрай вратата на Благой Макенджиев.

В 27-ата домакините получиха нов страхотен шанс да открият резултата. Ангелов преодоля играч на гостите и излезе сам срещу Макенджиев, който обаче блокира изстрела му.

Пет минути след това футболистите на Монтана също имаха възможност да вкарат. Давид Кики направи чудесен рейд в половината на Етър, като преодоля Свилен Щерев и Пламен Крачунов, за да се окаже сам срещу Иванов и стреля, но вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение Сергей Георгиев отклони топката, но Иванов улови.

В 37-ата минута Тони Тасев центрира в наказателното поле на Етър, където Георгиев стреля с глава, но покрай дясната греда на Иванов. Три минути преди края на първото полувреме Здравко Илиев шутира силно, топката обаче се озова в ръцете на Макенджиев.

След почивката ситуацията не терена не се промени. В 65-ата минута домакините организираха добра атака, при която резервата Даниел Пехливанов успя да центрира, Милчо Ангелов пръв стигна до топката и и стреля но, но покрай вратата.

Десет минути след това Николай Минков проби добре отляво, навлезе в наказателното поле и стреля по тревата, но Иванов улови.

В 81-ата минута Етър имаше нов чудесен шанс за попадение. Милчо Ангелов успя да се измъкне от засадата и да излезе сам срещу Макенджиев, а Раян Сенхаджи изостана. Ангелов стреля, но не достатъчно силно и вратарят на гостите успя да улови.

Четири минути след това домакините направиха нов пропуск. След центриране от корнер Божидар Кацаров стреля силно с глава, но над вратата на Монтана.

ЕТЪР - МОНТАНА 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 84. Здравко Илиев, 26. Мариян Иванов, 72. Марк Едур, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 10. Свилен Щерев, 99. Преслав Боруков

МОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 24. Давид Кики, 5. Раян Сенхаджи, 6. Янко Ангелов, 22. Стефан Каменов, 8. Тони Тасев, 9. Билал Бари, 23. Сергей Георгиев, 11. Николай Минков