Започват тенис - турнирите за аматьори от националната верига CarlsbergChallenge

Победителите печелят посещение на турнир от серията Masters в Лондон

Дългоочакваното събитие за всички любители на тениса в България най-накрая се случи. Започват тенис - турнирите за аматьори от националната верига Carlsberg Challenge.

12 тенис турнира за аматьори плюс един Мастърс, обединени в националната верига Carlsberg Challenge, ще се проведат през новия сезон в цялата страна. Това е втората поредна година за турнира, след като през 2008 победителите от националната верига за аматъори посетиха мачовете в Шанхай през ноември.

Първият от турнирите ще се играе в Пазарджик на 2 и 3 май, а последните - в края на септември.

Турнирите са отворени за индивидуални състезатели – мъже и жени, както и за двойки и смесени двойки. Изискванията към участниците са да не са играли в състезания от календара на БФТ след навършване на 14-годишна възраст и през последните десет години, както и да не са действащи треньори, инструктори, учители или студенти по тенис. Тези критерии не важат само за жени, които вече са навършили 55 години, както и за мъже, навършили 60 години. Желаещите да приемат предизвикателството на Carlsberg Challenge, могат да се запишат в тенис-клубовете, домакини на състезанията или на сайта на турнира www.index-sport.com

Натрупването на точки за крайната победа се реализира по следните правила:
·            За победа в игрите по единично се дават 10 точки;
·            За победа в игрите на двойки и смесени двойки се дават по  7 точки на всеки от двамата състезатели;
·            Класиралите се на първо място в дисциплините по единично мъже и жени на всеки турнир получават допълнително по 10 точки;
·            Класиралите се на първо място в дисциплините по двойки мъже, двойки жени и смесени двойки на всеки турнир получават допълнително по 7 точки (всеки състезател от двойките).

За крайното класиране се взимат точките, събрани от всички турнири, във всички дисциплини - единично, двойки и смесени двойки.
Различното тази година е, за разлика от предходната, е че първите осем мъже и жени в класирането участват в турнира Carlsberg Masters в дисциплина единично мъже и единично жени. Този турнир ще излъчи победителите за голямата награда - посещение на турнир от серията Mastersв Лондон.

„За участниците в Carlsberg Challenge са осигурени награди на обща стойност 10 000 лева. За победителите при мъжете и при жените сме подготвили истинско тенис приключение. Те ще спечелят посещение на финалния турнир от серията Masters в Лондон през ноември с осигурени билети за мачовете, пътни разноски и хотел.”, обясни Александър Грънчаров, изпълнителен директор на Карлсберг България.

За провеждането на турнирите от веригата Carlsberg Challenge са осигурени 2000 топки WilsonUSOpen, с които играят най-големите звезди на професионалния тенис. Доброто настроение и спортния дух ще бъдат подкрепени и с бира Carlsberg.