ОБЗОР: Бостън с драматичен успех над Милуоки в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Мачът между Хюстън Рокетс и Оклахома Сити Тъндър бе отложен

Бостън Селтикс надигра у дома Милуоки Бъкс със 122:121 в един от най-интригуващите сблъсъци в началото на сезона в НБА.

„Елените“ поведоха след първата четвърт с три точки – 34:31, но „келтите“ отвърнаха на предизвикателството и се оттеглиха на почивка с аванс от пет пункта – 64:59.

Преди заключителната четвърт, разликата набъбна на 17 в полза на Бостън, но тимът бе на път да изпусне съперника. При 121:119 и топка в ръцете на Джейсън Тейтъм, всичко зависеше от крилото на Селтикс, който не разочарова и след страхотна стрелба, която се отклони в таблото, донесе победата на Брад Стивънс и компания след тройка 0.4 сек преди сирената.

За победителите над всички бе Джейлън Браун, който завърши с 33 точки. 30 добави Тейтъм, а с 19 от пейката се отчете Джеф Тийг. За Бъкс двукратният действащ носител на званието МВП Янис Адетокумбо остана с 35 точки – 27 добави Крис Мидълтън, а Джру Холидей завърши с 25 в дебюта си за Милуоки.

Срещата между Хюстън Рокетс и Оклахома Сити Тъндър пък бе отложена, след като трима играчи на „ракетите“ върнаха положителни или „неокончателни“ тестове за коронавирус. Следвайки протоколите на лигата, други четирима са под карантина. В добавка, Джеймс Хардън не бе наличен, след като наруши протоколите. В резултат на тези проблеми, Хюстън не успя да гарантира изискваните осем играчи, за да може двубоят в „Тойота Сентър“ се проведе по план.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)