ИЗДЪНКА! Реал (Мадрид) взе само точка от Елче (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" не успя да застигне Атлетико на върха

ИЗДЪНКА! Реал (Мадрид) взе  само точка от Елче (ВИДЕО+СНИМКИ)

Елче хвърли бомбата на 16-ия кръг в испанската Ла Лига, след като завърши 1:1 срещу Реал (Мадрид) при домакинството си тази вечер.

"Белия балет" търсеше задължителни три точки, за да се задържи на върха заедно с градския съперник Атлетико, но след много слаба продукция момчетата на Зинедин Зидан прекъснаха серията си от пет поредни победи и останаха на две точки от първото място, като имат и два мача повече от "дюшекчиите".

Срещата не започна активно за нито един от двата отбора. В 13-ата минута Каземиро изведе Марсело, който шутира от въздуха от 17 метра, топката нацели напречната греда и тупна пред голлинията.

В 20-ата защитата на валенсианци отново се оказа неподготвена. Марко Асенсио изненада вратаря с удар от 21 метра, при който топката срещна напречната греда. При добавката Лука Модрич реализира с глава за 0:1.

В 36-ата минута съдията назначи странна дузпа за "лос бланкос". След преглеждане на видеоповторение той разбра, че топката не среща ръката на защитник и дузпата беше отменена. До края на полувремето опитите на домакините за атаки бяха прекалено плахи.

След почивката домакините получиха дузпа след спречкване в наказателното поле. Съдията видя нарушение на Дани Карвахал срещу Бараган и Фидел изпълни безпогрешно от бялата точка в 52-ата минута за 1:1.

Малко след час игра Лукас Бойе получи чудесна топка на границата на наказателното поле. Той се засуети, но все пак успя да стреля и топката чукна гредата от външната страна.

В 70-ата Карвахал се вклини в наказателното поле и излезе очи в очи с вратаря Едгар, който направи впечатляващо спасяване. Минута по-късно защитниците на Елче оставиха Серхио Рамос сам срещу вратаря. Капитанът на Реал не успя да преодолее излезлия да скъси дистанцията вратар.

В 81-та минута Марсело тръгна на солов рейд към вратата на Елче и се озова на позиция да стреля, но ударът му беше блокиран.

Така Реал остана на второто място с 33 точки, докато Елче записа седмото си равенство за сезона и се изкачи с една позиция в таблицата до петнайстото място.

Елче - Реал (Мадрид) 1:1