НА ВЪРХА! Реал Мадрид надви Селта и поведе в Ла Лига (ВИДЕО)

Лукас Васкес и Маркус Аусенсио донесоха победата с 2:0

Реал (Мадрид) постигна победа с 2:0 над Селта и оглави класирането в Ла Лига.

В среща от 17-ия кръг на испанския шампионат "кралете" стигнаха до успеха у дома след попадения на Васкес в 6-ата минута и Асенсио в 53-ата.

След спечелените три точки "Белия балет" е на върха в Испания с актив от 36 пункта, докато галисийци са 8-и с 23 точки.

Реал откри рано в мача, след като в 5-ата минута Васкес се разписа, а асистенцията дойде от Асенсио. Гостите пропуснаха само минута по-рано чудесна възможност, но Аспас пропусна.

В 16-ата минута на двубоя Лука Модрид имаше чудесна възможност да удвои резултата, но бранител на гостите спря удара му. През първата част отлично игра Марко Асенсио, но въпреки неговите опити да създаде добри положения пред вратата на съперника, втори гол все още нямаше.

Отново опасна атака от страна на Реал в 43-ата минута позволи на Карвахал да стреля опасно, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 53-ата минута на двубоя Асенсио получи отличен пас от Лукас Васкес, излезе на голова позиция и не пропусна, за да направи резултата 2:0 в полза на Реал. Това е и неговото първо попадение за сезона. Карим Бензема имаше възможност да направи резултата класически в 64-ата минута, но топката не намери целта като мина встрани от вратата.

Селта организира опасна атака в 69-ата минута на двубоя, но центрирането на Майо не намери адресат. Точно девет минути по-късно Санти Мина стреля отлично, но топката не пожела да влезе във вратата на Реал, минавайки на сантиметри от гредата.

Карим Бензема имаше възможност да се разпише в края на двубоя, но отново не намери целта. Селта пропусна доста добро положение в самия край на двубоя, но до гол така и не стигна.