Дори с човек по-малко, Милан пак остана на върха в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" надвиха с 2:0 Беневенто в мач с червен картон, две дузпи и три греди

Лидерът в Серия А Милан запази първото си място в класирането, след като победи като гост Беневенто с 0:2 в първия мач за двата отбора за 2021 година.

"Росонерите" играха с човек по-малко близо час, но това не се отрази сериозно на отбора, който стигна до комфортен успех, като дори нацели и гредата на два пъти.

Срещата започна спокойно и за двата отбора до 14-та минута. Тогава грешка на Монтипо при изнасянето остави Туя в много неприятна ситуация в наказателното поле, Ребич му отне топката, а бранителят го събори, което беше достатъчно за Паскуа да посочи бялата точка.

От 11-те метра Франк Кеси беше безпогрешен за 0:1.

Малко след това Роберто Инсине стреля, но ударът му срещна дясната греда на Донарума.

Така се стигна до 33-та минута. Тогава при грешно поемане на топката Тонали се опита да си я върне, но влезе малко по-остро към коляното на съперник. Първоначално Паскуа му вдигна жълт картон, но след консултация в ВАР той директно изгони халфа на Милан.

След почивката Милан не се върна напълно в защита и това даде резултат в 49-та минута. Тогава Ребич пусна пас към наказателното на Беневенто, Монтипо излезе неразчетено, като Леао го изпревари за топката и след това португалецът се възползва от празната врата и прати топката по перфектен начин в мрежата на домакините - 0:2.

След точно час игра Беневенто получи дузпа след нескоспосано отиграване на Раде Крунич. Зад топката застана Капрари, но той дори не уцели вратата и остави резултата непроменен.

В 72-та минута Члаханоглу нацели гредата след изстрел от дистанция, а 84-та същото стори и Франк Кеси.

Така Милан събра 37 точки на върха в Серия А - на една пред съперника си за първото място Интер.

Беневенто - Милан 0:2
0:1 Кеси (дузпа) (15)
0:2 Леао (48)

Стартови състави:

Беневенто: Монтипо, Летиция, Туя, Глик, Барба, Хатемай, Считарела, Йонита, Инсине, Капрари, Лападула

Милан: Донарума, Калабрия, Кяер, Романьоли, Дало, Кеси, Тонали, Брахим Диаз, Чалханоглу, Ребич, Леао

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини