В ДЕРБИТО: Сити се разправи с Челси насред Лондон - 3:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" нямат победа в три поредни мача, столът на Лампард сериозно се клати

Манчестър Сити разби с 3:1 Челси насред Лондон в мач от 17-ия кръг на Висшата лига. И трите попадения на гостите паднаха преди почивката. Резервата Хъдсън-Одой оформи крайния резулта в добавеното време. "Сините" останаха без победа в трети пореден мач и заемат незавидното 8-о място в класирането. Столът на мениджъра Франк Лампард пък все по-сериозно се клати. Сити е на пета позиция с 29 точки, на четири от лидера Ливърпул.

Само четири след това Кансело изведе Де Бройне зад гърба на Зума, но белгиецът не успя да намери далечния ъгъл и топката премина на метър встрани от вратата. В 18-ата минута "гражданите" все пак стигнаха до попадение. Фил Фоудън намери Илкай Гюндоган на границата на наказателното поле и халфът  разстреля Менди - 0:1!

В 20-ата Фоудън удвои аванса на Сити след асистенция на Де Бройне.

Челси се впусна напред в опит да намали изоставането си, което отвори много свободни пространства за нападателите на Манчестър Сити. Така в 34-ата минута "гражданите" организираха бърза контраатака, при която Стърлинг се измъкна сам срещу Менди. Крилото се забави с удара, който се отби в гредата, за да се озове в Де Бройне. Белгиецът вкара на празна врата - 0:3!

През второто полувреме Манчестър Сити отново имаше превъзходство, но не успя да реализира нито една от възможностите. "Гражданите“ пропуснаха страхотна възможност в 54-ата минута. След центриране от фаул Родри бе оставен непокрит и стреля с глава, но Менди успя да спаси.

Матео Ковачич преодоля двама играчи на Манчестър Сити в 58-ата минута, но стреля  неточно. Четири след това гостите отново създадоха напрежение пред вратата на Менди. Стърлинг комбинира с Де Бройне, който отправи удар, но топката излезе в аут.

Челси отбеляза почетен гол във втората минута на добавеното време. Кай Хаверц намери Калъм Хъдсън-Одой, който вкара топката във вратата на Зак Стефен.

ЧЕЛСИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3
0:1 Гюндоган (18)
0:2 Фоудън (20)
0:3 Де Бройне (34)
1:3 Хъдсън-Одой (90+2)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕЛСИ: Менди, Аспиликуета, Чилуел, Зума, Тиаго Силва, Канте, Ковачич, Маунт, Пулишич, Зиеш, Вернер

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Стефен, Диаш, Стоунс, Зинченко, Кансело, Гюндоган, Фоудън, Силва, Де Бройне, Стърлинг
Алваро Мората отново се връща в Ювентус?