Атлетик (Билбао) надви опашкар (ВИДЕО)

Икер Мунаин върна баските на пътя на победата

Атлетик Билбао спечели с 1:0 домакинството си на Елче от 17-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата отбеляза Икер Муниаин. Успехът е първи за баските след две поредни издънки. Със спечелените три точки те вече имат актив от 21 и са на деветата позиция.  Елче от своя страна е точно над чертата на изпадащите с 16.

Домакините поведоха в 25-ата минута. Оскар де Маркос центрира в наказателното поле, където Икер Муниаин засече топката във вратата на Едгар Бадия. Десет по-късно Инаки Уилямс стреля силно от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите спаси.

Малко след началото на втората част Атлетик вкара втори гол. В 53-ата минута Раул Гарсия се оплете топката в мрежата на Бадия, но попадението му не бе зачетено заради засада.

В 73-ата минута Инаки Уилямс можеше да удвои аванса на баските, но уцели десния страничен стълб.

Минута преди края на редовно време Унай Симон излезе неориентирано, което позволи на Ригони да опита да го прехвърли. За късмет на домакините Оскар де Маркос изчисти топката малко преди голлинията.
Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)