В ИСПАНИЯ: Един гол стигна на Барселона за победа срещу последния (ВИДЕО)

Френки де Йонг донесе успеха на каталунците, Меси изигра мач №750 за тима

Барселона спечели с минималното 1:0 гостуването си на Уеска от 17-ия кръг на Ла Лига. Френки де Йонг донесе успеха на каталунците срещу последния в класирането. Тимът на Роналд Куман е пети с 28 точки, на цели 10 от лидера Атлетико М. Столичани имат и мач в аванс.

Първият удар към една от двете врати го отправи Педри в 8-ата минута. Стражът на домакините обаче спаси. Две след това Меси, който изигра своя мач №750 за Барса във всички турнири, стреля встрани от вратата. Последваха опити на Дест и Дембеле да застрашат Фернандес, но без резултат.

В 19-ата минута отново Дембеле имаше възможност да се разпише, но отбраната на домакините се справи със ситуацията. Три по-късно удар на Педри не намери целта. Все пак в 27-ата минута Де Йонг се разписа след асистенция на Лео Меси.

Звездата на Барселона изпълни отлично пряк свободен удар малко преди края на първото полувреме, но Фернандес демонстрира перфектен рефлекс. Минута след това Меси отново застана зад топката. Този път аржентинецът прати топката над вратата.

Десет минути след почивката домакините организираха бърза контра, но Рафа Мир я провали с лошо подаване. Секунди след това Дембеле се отскубна от защитата от отбраната, но не можа да се разпише.

В 63-ата се стигна до възможност за Уеска. Центриране от корнер предизвика объркване в защитата на Барса и Рафа Мир чукна топката с пета, но Марк-Андре тер Стеген беше на точното място.

Малко по-късно Меси се озова на добра позиция след двойно подаване, но Алваро Фернандес пак се намеси отлично. Барса така и не можа обаче да стигне до втори гол.

УЕСКА - БАРСЕЛОНА 0:1
0:1 Де Йонг (27)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

УЕСКА: Алваро Фернандес, Хави Галан, Димитрис Сиовас, Хорхе Пулидо, Педро Лопес, Микел Рико, Педро Москера, Хави Онтиверос, Хайме Сеоан, Давид Ферейро, Шинджи Оказаки

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре тер Стеген, Жорди Алба, Клеман Ленгле, Роналд Араухо, Сержино Дест, Серхио Бускетс, Френки де Йонг, Усман Дембеле, Педро Госалес Лопес, Лионел Меси, Мартин Брайтуайт
Ново 20! Шави си тръгва

Треньорът на Барса преговаря с Деко 75 минути

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)