Хаджисотиров: Още не сме достигнали максимума си

"Аз съм казал на момчетата, че трябва да бъдат гладни, трябва да работят скромно, но супер амбициозно и мотивирано"

Треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров бе много щастлив от победата на отбора му над прекия конкурент за първата позиция Левски Лукойл. Самоковци си върнаха за загубата на старта на сезона и надвиха "сините" в зала "Универсиада" със 87:73.

"Искахме в този мач ние да бъдем агресивни във всички фази, както срещу Данило Тасич, така и цялостно в защита, защото имаме по голяма ротация и можехме да я използваме, за да наложим по бързо темпо. Поздравявам отбора си за голямото желание, наистина имахме да си връщаме, в предишния мач не бяхме готови по много причини, сега сме по-готови, но още не сме достигнали максимума си.

Тренираме в пълен състав и това започва да си проличава. Много съм щастлив, защото всички момчета се включиха много добре и всеки един има много важна роля и е част от тази машина, която се опитваме да изграждаме. Поздравявам ги за това. Удоволствие е да се работи с тях. Това са хора, които са мотивирани и амбициозни, знаят какво искат индивидуално, ние знаем какво искаме като отбор и се надявам да продължаваме да работим така.

Това ни е седма поредна победа, като досега това не се е случвало тук, нито пък да сме първи в класирането през януари. Все пак в момента това няма толкова голямо значение за мен. Аз съм казал на момчетата, че трябва да бъдат гладни, трябва да работят скромно, но супер амбициозно и мотивирано. Имаме желания пред нас, които могат да се постигнат, ако всекидневно си вършим работата и наистина се фокусираме ден за ден. Тогава, и при условие че сме здрави, мисля, че ни очакват добри неща", сподели Удо в ефира на Макс Спорт 2.
ОБЗОР: Денвър обрърна ЛА Лейкърс в плейофите на НБА

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от първия кръг в НБА

Емил Стоилов с 6 точки при загуба на Менорка

Четири домакински победи за старта на плейофите в НБА (РЕЗУЛТАТИ)

Павлин Иванов загуби четвъртия мач в плейофите на баскетболното първенство на Румъния